Jak na last minute?


Patříte mezi nadšence, kterým na sbalení kufru stačí jediný den? Pak jsou následující řádky určeny právě pro vás!

zdroj: Profimedia.cz

Risk je zisk

Ano, skutečně to tak platí. Čekat do poslední chvíle přinese leckdy zajímavé a velice výhodné nabídky všelijakých cestovních kanceláří. Na druhou stranu, pokud jste si svou dovolenou nezajistili již v lednu, může se klidně stát, že místo vyhlíženého Tunisu nakonec pojedete k neslavnému Balatonu.

Řešení: Když last minute, tak nejpozději 14 dní před samotnou dovolenou. Zbyde vám čas na vyřízení všech povinností (pes ke známým, pas na počkání, očkování) a zároveň vyjdete se skvělou cenou.

Užijte si bezstarostnou dovolenou
Užijte si bezstarostnou dovolenou

Služby za milion

Na první pohled bezvadná cena za dovolenou v Egyptě, je bezvadná právě do té doby, než zjistíte, že v ní není zahrnuta ani svačina do ruky a že v letadle budete stát, nadneseně řečeno. Prodejci si s námi hrají a pod obrovité nápisy nestydatě zmenšují informace o délce a povaze zájezdu.

Řešení: Čtěte. Rozhodnete-li se uzavřít cestovní smlouvu, dobře se podívejte na její znění, a to zejména na storno poplatky, příplatky za využívání lehátek nebo deštníků, transfery z a na letiště, zodpovědnost cestovní kanceláře a především na fotografie hotelu či penzionu. Využijte tuto stránku k porovnání recenzí na ubytování od jednotlivých návštěvníků.

S piloty netančím!

Mezi Čechy stále koluje jistá obava z létání. Otázky typu ,,a co když to spadne“ nemá vůbec smysl řešit, už jen proto, že ze statistik vychází letadlo jako nejbezpečnější dopravní prostředek na světě. Krom toho, že nabízí standardizovaný komfort a rychlé přepravení z místa na místo, na tom ani finančně není zdaleka špatně. Jet autobusem do Chorvatska a doufat v klimatizaci a pohodlí je vrchol lidské naivity.

Řešení: Pokud se vy nebo někdo z vašich spolucestujících bojí letu, dopřejte mu pár kapek konzumního etanolu ve zředěné formě. Vězte, že po chvíli zapomene i sám na sebe.

Nebojte se létat!
Nebojte se létat!

Sousedi od vedle

Stále více krajanů využívá služeb německých, popřípadě rakouských cestovních kanceláří. Důvod? Cena, pochopitelně. Mnoho zahraničních cestovek nabízí zájezdy mnohonásobně levnější než v tuzemsku, což se odráží i v zájmu českých turistů. Ve hře budou nejspíše nižší letištní taxy. Co když ovšem nerozumíte ani slovo německy?

Řešení: Německé (rakouské) zájezdy můžete pořídit i od českých cestovek, které se specializují na jejich přeprodej a zajistí pro vás jak překlad, tak i veškeré související papírování.

Alenka v říši divů

Přesně tak si dnešní zákazníci cestovních kanceláří povětšinou mohou připadat. Nabídek je tolik, že nevědí, kde začít. Ze všeho nejdříve si spočítejte, kolik můžete do dovolené investovat. Poté samozřejmě od kdy do kdy by se zájezd měl konat. A na posledním místě bych jmenoval destinaci. Ze širokého spektra zemí si jistě něco vyberete.

AUTOR: Jakub Krejčí

reklama

čtete dále

 • Podnebí Antarktidy bylo před miliony let výrazně teplejší

  Podnebí Antarktidy bylo před miliony let výrazně teplejší

  2.10.2012 14:40 – Do světa 0

  Antarktida byla před miliony let výrazně teplejší a vlhčí, než se dosud odborníci domnívali. Vyplývá to alespoň ze studie amerických vědců, podle nichž teploty na nejstudenějším kontinentu dosahovaly až sedmi stupňů Celsia. O výzkumu zveřejněném v online verzi časopisu Nature Geoscience informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). více

 • Kdo spasí lázně Kyselka?

  Kdo spasí lázně Kyselka?

  2.10.2012 09:54 – Tip na výlet 0

  Místo, kde se rodí Mattoniho minerálka, chátrá. Je to problém trvající již delší dobu. Budova z 10. století se v současnosti nachází ve fázi zániku. více

 • Týden kávy provoní celé Brno

  Týden kávy provoní celé Brno

  1.10.2012 13:50 – Tip na výlet 0

  Téměř osm desítek kaváren se letos zapojí do Týdne kávy Brno, který se uskuteční od 1. do 7. října. Druhý ročník kulturní akce bude zahájen na Mezinárodní den kávy v hotelu International kávovou módní exhibicí. Akce vznikla v návaznosti na brněnskou kavárenskou tradici a také na současný boom kaváren v Brně, informovali dnes pořadatelé na tiskové konferenci. více

 • Na Oktoberfestu v Mnichově se už vypilo 3,6 milionu litrů piva

  Na Oktoberfestu v Mnichově se už vypilo 3,6 milionu litrů piva

  1.10.2012 09:45 – Tip na výlet 0

  Oktoberfest, proslulé mnichovské pivní slavnosti, ve své letošní první polovině přilákal 3,6 milionu návštěvníků, kteří vypili 3,6 milionu litrových tupláků piva. Oznámili to dnes představitelé bavorské metropole, kde 179. ročník pivních slavností minulou sobotu začal. Úřady předpokládají, že na šestnáctidenní oslavy letos přijede přes šest milionů návštěvníků. Začátek pivního festivalu napovídá, že konečné číslo by mohlo být vyšší.  více