Jižní Tyrolsko ožije sportem i pohodovou zábavou


Letošní zimní sezóna nasvědčuje tomu, že se v Jižním Tyrolsku rozhodně nebudete nudit. Zde je přehled těch nejzajímavějších akcí, které můžete navštívit a zpestřit si tak lyžařskou dovolenou. Potkáte při nich zároveň ty největší hvězdy českého i světového sportovního světa, jako například Martinu Sáblíkovou, Ondřeje Banka, Lukáše Bauera či Ole Einar Bjoerndalena.

Placeholder, zdroj: Archiv

Světový lyžařský pohár FIS v Gröden/Val Gardeně a Alta Badii

Každoroční zastávka nejlepších lyžařů se letos koná od 16. do 19. prosince ve dvou  jihotyrolských údolích – centrem dění se stanou sjezdovky Saslong ve Val Gardeně a Gran Risa v Alta Badii. Na sjezdovce Saslong budou lyžaři bojovat o body ve sjezdu a v Super G. V sousedním údolí Alta Badia potom navazuje závod v obřím slalomu. Závodu Alta Badii se pravidelně účastní i nejlepší český lyžař Ondřej Bank.

www.skiworldcup.itwww.saslong.org

Balónový festival v Dolomitech

Balóny zbarví nebe jihotyrolského údolí Hochpustertal/Alta Pusteria od 7. do 15. ledna. Na balóny se ovšem nemusíte jen dívat ze země, ale sami se můžete i proletět. Let balónem vám zabere zhruba půl dne a do koše se vejde 2 – 5 lidí. Cena letu pro jednu osobu je 220 €. Údolí Hochpustertal leží v Dolomitech a hlavní dominantou je bezesporu masív Drei Zinnen/Tre Cime. Výhledy na Dolomity z balónu budou jistě pro každého nezapomenutelným zážitkem.

www.balloonfestival.it

Hudební festival „Swing on snow“

Během festivalu „Swing on snow“, který se koná ve středisku Seiser Alm/Alpe di Siusi od 22. do 28. ledna, se svahy a horské chaty rozezvučí autentickou folkovou hudbou. Na své si přijdou příznivci jak tradiční, tak experimentální hudby. Nejmalebnější evropské hory se stanou jevištěm barytonů, baskytaristů, saxofonistů a dalších umělců. Lyžařské svahy, alpské chaty, kluby a bary se rozezní dechovkou, polkou, rockem a jazzem. Nenechte si to ujít.

Noční lyžařský maraton Sella Ronda

Nevšední sportovní zážitek čeká 10. února na 400 závodníků, kteří se přihlásí do skialpinistického týmového závodu v Dolomitech. Dvoučlenné týmy vybavené stoupacími pásy a čelovkou budou závodit o nejrychlejší čas při nočním 42km maratónu přes čtyři průsmyky Dolomit - Passo Gardena, Campolongo, Pordoi a Sella. Začátek závodu je v 18 hodin ve Wolkensteinu/Selva Gardena, kde závod také končí.

Den vína v Alta Badia

Příznivé klima, úrodná půda a nadšení místních pěstitelů vína je to, co dává jihotyrolským vínům jejich výbornou chuť. 18. března bude Alta Badia hostit vysokohorskou ochutnávku vín, která se bude konat ve 2000 metrech nad mořem. Kromě vína budete moci ochutnat tradiční jihotyrolský špek, chléb a sýry. Vstupné 20 €.

www.altabadia.org/en-US/south_tyrol_wine_tasting.html

Nejdelší obří slalom světa "Gardenissima" ve Val Gardeně

Trať nejdelšího obřího slalomu světa z horských pastvin Seceda až do údolí Col Raiser je 6 km dlouhá. Termín příštího závodu je stanoven na 1. duben 2012. Zúčastnit se může téměř kdokoliv, podmínkou je předložení potvrzení od lékaře. Vysoká účast závodníků v minulých letech je důkazem, že podmínky k lyžování jsou v údolí Val Gardena ideální až do jara. Startovné 90 €.

www.valgardena.it/gardenissima

Sponzorská cena Südtirol Marketing

Südtirol Marketing letos přichází se zajímavou soutěží pro mladé fotografy. Zúčastnit se mohou profesionální fotografové i studenti fotografie a designu do 30 let. Soutěžící by se měli zaregistrovat se na www.southtyrolmediaawards.it a odeslat 8 až 10 soutěžních fotografií s tématikou Jižního Tyrolska. Do užšího výběru se dostane 6 přihlášených finalistů. Ti poté budou jednotlivě zváni na soutěžní cestu do Jižního Tyrolska, která proběhne mezi 1. únorem a 31. říjnem 2012. Mezinárodní porota následně snímky vyhodnotí. Cena za vítězné fotografie bude udělena v lednu 2013 v Jižním Tyrolsku.

reklama

čtete dále

 • Jak si užít let? Vyberte si souseda předem

  Jak si užít let? Vyberte si souseda předem

  16.12.2011 12:59 – Do světa 0

  Letecké společnosti se snaží přijít na nové způsoby, jak nabídnout svým zákazníkům něco extra a odlišit se od konkurence. Nizozemské aerolinie KLM svým zákazníkům nabízejí, že si svého souseda v letadle budou moci vybrat prostřednictvím sociálních sítí na internetu. více

 • Čínské víno porazilo veleslavné francouzské Bordeaux

  Čínské víno porazilo veleslavné francouzské Bordeaux

  16.12.2011 09:49 – Zajímavosti 0

  Vína z čínské oblasti, kde se vinná réva začala pěstovat před deseti lety, porazila na soutěži v Pekingu produkci z legendární vinařské oblasti Bordeaux, kde má pěstování vína několikasetletou tradici. Výsledek svědčí o zvyšující se kvalitě čínských vín. více

 • Prokletí jeseterů aneb kaviár jako luxusní delikatesa

  Prokletí jeseterů aneb kaviár jako luxusní delikatesa

  15.12.2011 08:51 – Zajímavosti 0

  Kaviárový mistr Tobias Felix oblečený v chirurgickém bílém oděvu rozřezává šedivou kůži jesetera na stole před sebou, aby předvedl nejnovější švýcarskou luxusní delikatesu. Za 250 gramů nové pochoutky pojmenované Oona (v keltštině výjimečný) zaplatíte 1275 franků. více

 • Kronplatz: lyžařská jednička v Jižním Tyrolsku

  Kronplatz: lyžařská jednička v Jižním Tyrolsku

  14.12.2011 17:26 – Do světa 0

  Hora vysoká 2275 m nad mořem, 114 km sjezdovek, 31 moderních lanovek přepravujících každou hodinu 63 900 lyžařů, jeden z největších snowparků v Itálii, více než 30 horských chat přímo na sjezdovkách – to vše najdete na Kronplatzu/Plan de Corones, největším lyžařském středisku Jižního Tyrolska/Südtirol. více