Lvi v zimbabwské rezervaci zabili turistu
8. 11. 2010 – 7:22 | Cestování | red | Diskuze:

V nechráněném táboře v rezervaci Mana Pools na severu Zimbabwe několik lvů napadlo a zabilo turistu.
Informovaly o tom tiskové agentury. Podle zimbabwských úřadů jsou zvířata v rezervacích kvůli pytlačení vystavena stále většímu stresu, turisté by se proto před nimi měli mít na pozoru.
Obětí je devětapadesátiletý zimbabwský obchodník, který byl s rodinou a s přáteli na rybářské rekreaci. Muž se jako poslední ze skupiny před soumrakem sprchoval pod stromem nedaleko obytné chaty. Ostatní členové skupiny mu přispěchali na pomoc poté, co jej slyšeli křičet, bylo však už pozdě, zemřel.
S nebezpečím je nutné počítat
K incidentu došlo v táboře, který není před divokou zvěří nikterak chráněn. Podle Johnnyho Rodriguese ze zimbabwského úřadu na ochranu přírodních zdrojů musejí návštěvníci safari rezervací s větším nebezpečím počítat. Rodrigues zároveň varoval, že zvířata mohou být kvůli stresu způsobeném aktivitami pytláků nevyzpytatelná a nebezpečná.
Lvi podle Rodriguese tento rok napadli také obyvatele vesnice vzdálené přibližně 200 kilometrů od místa nynější tragédie. Minulý měsíc ušlapal slon v nedaleké rezervaci Matusadona aktivistu, který v oblasti provozoval nadaci na ochranu zvířat. Jiného aktivistu zabil krátce předtím zraněný buvol.