Pražané mohou povečeřet "v oblacích"


Přes 400 lidí o tomto víkendu zjistí, jak chutná jídlo několik desítek metrů nad zemí. Firma na zážitky Allegria na Alšově nábřeží v centru Prahy otevřela takzvanou Restauraci v oblacích. Její hosté si tak budou moci na speciální plošině ve výšce 50 metrů vychutnat menu šéfkuchaře restaurace Cottocrudo hotelu Four Seasons.

zdroj: Mediafax

"Víme, že tohle je ve světě, především třeba v Německu, strašně moc oblíbená věc, která se tam pořádá téměř každý víkend. Říkali jsme si, že je hrozná škoda, že si to v Čechách ještě neměl nikdo možnost vyzkoušet," řekla spolumajitelka pořádající společnosti Linda Vavříková. Podle ní se akce připravovala zhruba půl roku.

Hodinový zážitek

Zážitek stojí 3500 korun pro jednoho člověka. Na plošinu o délce devíti a šířce pěti metrů se vejde 22 hostů. Všichni jsou při jídle připoutáni pásy. Pět tun vážící plošina se do výšky dostane pomocí speciálního jeřábu.

Netradiční zážitek trvá přibližně hodinu. Plošina nejdříve vyjede s předkrmem do padesátimetrové výšky, poté se musí vrátit na zem pro hlavní chod a dezert. Stoupat bude o víkendu s různými hosty celkem dvacetkrát.

Gurmánský zážitek

"Menu je koncipováno od kuchaře z Four Seasons, aby to byl i gurmánský zážitek," podotkla Vavříková. Hosté si mohou zvolit ze dvou typů pokrmů. Vegetariánský obsahuje lasagne s chřestem, masový telecí líčka.

O tuto formu stolování s výhledem na Pražský hrad byl podle Vavříkové veliký zájem, a proto chce společnost nabídku letos ještě minimálně jednou zopakovat.

Firma Alegria nabízí přes 350 zážitků, z toho 60 se týká gastronomie. Nabízí také například seskok padákem, lekce golfu, jízdu v terénním vozidle nebo let akrobatickým letadlem. Působí na českém i slovenském trhu.

reklama

čtete dále

 • Mysli globálně, papej lokálně! Začíná Prague Food Festival

  Mysli globálně, papej lokálně! Začíná Prague Food Festival

  25.5.2012 13:25 – Tip na výlet 0

  V Královské zahradě Pražského hradu dnes začíná šestý ročník gastronomického Prague Food Festivalu, který potrvá do 27. května. Návštěvníkům nabídne vybrané delikatesy domácí i zahraniční kuchyně, ochutnávky vín, piva, ale i speciality připravené z hmyzu. více

 • Nejprestižnější cirkus světa Cirque de Soleil je v Praze!

  Nejprestižnější cirkus světa Cirque de Soleil je v Praze!

  25.5.2012 10:49 – Zajímavosti 0

  VIDEO. Mezinárodní kanadská artistická skupina Cirque du Soleil (Sluneční cirkus) ode dneška hostuje v pražské O2 Areně. Do Česka přijela potřetí, nyní s úspěšným projektem Alegría, který bude uvádět do 27. května. Tuto akrobatickou show zhlédlo už přes deset milionů lidí na celém světě. více

 • Co spojuje Olomouc a Český Krumlov?

  Co spojuje Olomouc a Český Krumlov?

  22.5.2012 10:39 – Tip na výlet 0

  Olomouc a Český Krumlov. Co spojuje tato dvě města? Odpověď zní UNESCO! Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu shledala tyto města natolik vyjímečná, že jejich památky byly zapsány na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jako první se pojďme podívat do Olomouce. více

 • Prague Food Festival popáté: Exotika v Královské zahradě

  Prague Food Festival popáté: Exotika v Královské zahradě

  21.5.2012 18:29 – Tip na výlet 0

  VIDEO. Vybrané delikatesy domácí i zahraniční kuchyně, ochutnávky vín, piva, ale i speciality připravené z hmyzu nabídne návštěvníkům gastronomický Prague Food Festival. Již šestý ročník se letos uskuteční od 25. do 27. května v Královské zahradě Pražského hradu a jeho mottem je: "mysli globálně, papej lokálně". Organizátoři akce to řekli na dnešní tiskové konferenci. více