Přípravy na ostravské Colours vrcholí. Festival vypukne ve čtvrtek


V Ostravě začnee ve čtvrtek 11. ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava. Čtyřdenní hudební svátek se poprvé bude konat mezi technickými památkami v novém areálu v Dolní oblasti Vítkovice. Návštěvníci se mohou těšit nejen na hudební zážitky, ale i doprovodný program v podobě filmů, divadel, výstav, diskusí, výtvarných dílen či workshopů.

zdroj: Archiv

Mezi hlavní hvězdy hudební přehlídky budou patřit Alanis Morissetteová, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáeová, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava nebo Parov Stelar Band.

"Celkově se počet programových bodů během čtyř festivalových dní zastavil téměř na čísle 200," uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová. Od pátku se festivalový program bude konat na 12 scénách. V pátek a sobotu bude součástí Colours i bezplatný Festival v ulicích, který oživí centrum Ostravy koncerty, pouličními vystoupeními, hudebními workshopy nebo divadly.

"Colours letos proběhnou nově v unikátním prostředí bývalých hutí, železáren a dolů. V jedné části nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni, i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech," uvedl Sedlák. Druhá, industriálnější část bude mít několik zastřešených scén, ale návštěvníci si budou moci prohlédnout i unikátní industriální architekturu.

Přes 130 tun!

Hlavní scéna nabídne 16.000 metrů čtverečních plochy pro diváky, tedy přibližně čtyřnásobek plochy pražského Václavského náměstí. Scéna bude široká 47 metrů, hluboká 30 metrů a vysoká 20,5 metru a podle Sedláka je schopna vydržet osmý stupeň síly větru.

Celková váha pódia je přes 130 tun. "Pódium nabídne jeden z nejlepších zvukových systémů současnosti, uprostřed divácké plochy budou zvukové věže se zpožďovači a celkem tři projekční plátna pět krát čtyři metry," podotkl Sedlák. Dodal, že prostor před druhou hlavní scénou bude mít 8000 metrů čtverečních.

Tráva bude pokrývat asi 23.000 metrů čtverečních, přičemž 20.000 metrů čtverečních muselo být v areálu, který obklopuje šest kilometrů plotů, nově oseto. Festival letos poprvé využije na čepované nápoje také zálohované recyklovatelné kelímky.

Všechny informace k programu i praktické rady k festivalu najdou zájemci na stránkách www.colours.cz.

reklama

čtete dále

 • Stezka korunami stromů u Lipna uvítá první návštěvníky již dnes

  Stezka korunami stromů u Lipna uvítá první návštěvníky již dnes

  10.7.2012 14:22 – Tip na výlet 0

  Výhled z až čtyřicetimetrové výšky nabízí nová turistická atrakce v Lipně nad Vltavou. Z první české stezky korunami stromů vedoucí ve špičkách vzrostlých dřevin v blízkosti lipenského jezera mohou návštěvníci pozorovat šumavskou krajinou. Unikátní trasa, která dosahuje až šestiprocentního stoupání, je dlouhá 675 metrů. Náklady na vybudování činily 62 milionů korun, řekl mluvčí projektu Jakub Koutek. více

 • Vyražte na filmový víkend do Varů. Počet účastníků se přehoupl přes 11 000!

  Vyražte na filmový víkend do Varů. Počet účastníků se přehoupl přes 11 000!

  6.7.2012 13:48 – Tip na výlet 0

  K dnešnímu ránu se na karlovarském festivalu akreditovalo 11.017 účastníků. Z nich bylo 390 filmových tvůrců, 797 profesionálů a 665 novinářů. Veřejnosti bylo vydáno 9165 Festival Passů, stejně jako 117.539 vstupenek na 271 projekcí. více

 • Udělejte si výlet na Slovensko. Bude tam Pohoda!

  Udělejte si výlet na Slovensko. Bude tam Pohoda!

  5.7.2012 11:31 – Tip na výlet 0

  VIDEOKLIP. Na Slovensku dnes začíná hudební festival Pohoda, na kterém se během tří dnů představí řada umělců včetně hudebníků z Česka. Úvodní večer bude patřit vzpomínce na posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla, jenž zemřel loni před Vánocemi. více

 • Tahouny letošního Rock for People jsou Faith No More

  Tahouny letošního Rock for People jsou Faith No More

  5.7.2012 11:11 – Tip na výlet 0

  VIDEOKLIP. Účastníci Rock for People se těší na dnešní vystoupení jedné z nejpopulárnějších zahraničních kapel v České republice Faith No More, která je hlavní hvězdou 18. ročníku festivalu. Naposledy se českým fanouškům skupina hrající směs rocku, jazzu, hip-hopu a punku představila před třemi lety ve zcela vyprodané hale na pražském Výstavišti, kde se podle pořadatelů tísnilo 12.000 diváků. více