Centrem Prahy projede jarní cyklojízda, cíl je nádraží na Žižkově

- Na kole autor: Michal Polák

Prahou dnes odpoledne projedou účastníci dopravní akce Velká jarní cyklojízda. Lidé na kolech pojedou z náměstí Jiřího z Poděbrad mimo jiné přes magistrálu a Nuselský most. Cílem zhruba desetikilometrové trasy je Nákladové nádraží Žižkov, které ministerstvo kultury nedávno prohlásilo za kulturní památku. Na předchozí ročníky dorazily zhruba 2000 lidí. 

Cyklojízda v Praze

Cyklojízda v Praze,zdroj: Mediafax

Cyklisté mají sraz v 15:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Trasa vede okolo Riegrových sadů, přes křižovatku U Bulhara a po magistrále na Nuselský most, odkud se cyklisté vrátí zpět a pojedou přes Náměstí Míru, Vinohradskou a Olšanskou ulici k nádraží na Žižkově. S dojezdem se počítá na 17:00. V jedné z opuštěných hal následuje koncert pro sympatizanty iniciativy Auto*Mat, která setkání organizuje. 

Organizátoři chtějí tradiční jízdou upozornit na to, že by metropole měla být k lidem na kolech přívětivější. Zahájí se také kampaň iniciativy s názvem Do práce na kolech. V jejím rámci budou v následujících týdnech soutěžit týmy společností a organizací, cílem je ujet co nejvíce "zelených" kilometrů. 

Iniciativa vybrala k setkání nádraží, jehož budovu prohlásilo ministerstvo kultury památkou. Původně chtěl investor ve spolupráci s Českými drahami budovu zbourat a v rozsáhlém areálu vybudovat novou čtvrť. Proti se ale postavily některé občanské ini

Tagy: Praha cyklojízda

Zdroje: ČTK