Českou Lípu čeká výstava historických aut a motocyklů. Již pojedenácté

- Cestování autor: Danica Klein

Výstavu historických aut a motocyklů, neckyádu, sportovní akce nebo atraktivní koncerty nabídne letošní ročník Městských letních slavností v České Lípě, které se pravidelně konají k poctě patronů města, svatých Petra a Pavla.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Letos se v závěru června uskuteční pojedenácté. Před rokem se náklady na uspořádání slavností pohybovaly kolem milionu korun, letos organizátoři počítají se skromnějším rozpočtem, řekla mluvčí českolipské radnice Kateřina Kotková.

Sportovní hry

Program oslav bude rozdělen do několika dní. Začne ve čtvrtek 23. června a potrvá do úterý 28. června, hlavní část oslav se však odehraje od pátku do neděle.

Výstavu starých aut a motocyklů místního Auto Veterán Clubu budou moci fanoušci historické techniky obdivovat od čtvrtka do soboty ve velkém sále Kulturního domu Crystal. Součástí pátečního programu budou například sportovní hry seniorů, neckyáda se uskuteční v sobotu ráno na břehu Ploučnice u lávky pod nemocnicí.

Vrchol programu však obyvatele a návštěvníky města čeká v sobotu odpoledne a večer, kdy se na hlavním pódiu mezi obchodnímu domy předvedou například skupiny Ready Kirken, Burma Jones nebo Čechomor.

Na závěr se slavnosti přesunou do českolipského kostela Narození Panny Marie, kde v úterý v podvečer zazní symfonie Z Nového světa Antonína Dvořáka. Celý program je k dispozici na webových stránkách českolipské radnice.

"Zapomenuté" knížky

"Jako každoročně bude v sobotu v rámci Městských slavnostní předáno také Poděkování starostky několika nominovaným osobnostem města Česká Lípa, které se výrazným a příkladným způsobem podílely na jeho rozvoji," uvedla starostka Hana Moudrá (ODS).

Na své si při oslavách přijdou i nejmenší, pro které dům dětí a mládeže připravil pohádkové hry a soutěže. Na jednotné šedesátikorunové vstupné do bazénu láká místní sportareál a přidala se také městská knihovna. Lidé se v ní budou moci zdarma zaregistrovat a "zapomenuté" knížky vrátit bez pokut.

Tagy: cestování

Zdroje: ČTK