Cirkus Cirkus opět v Praze!

- Zajímavosti autor: Danica Klein

VIDEO. Krotitelka koček, břichomluvec nebo třeba žonglér-gentleman budou v únoru soutěžit v Praze na třetím ročníku festivalu Cirkus Cirkus. Třináct cirkusových mistrů ze všech koutů světa ohodnotí odborná porota, ve které zasedne například rodinná herecká dvojice Bolek a Anna Polívkovi. Festival se bude konat od 15. do 19. února 2012 na pláni Hagibor v Praze 10.

Českou republiku budou na festivalu zastupovat provazochodec Robert Lagron a akrobaté na perských tyčích Duo Štauberti. Z Ruska přijede skupina Hula Hop a Skupina Pronin, která předvede akrobacii na houpačkách. Na slonech se bude prohánět Maugli - akrobat z Německa a jeho kolega Kasseli předvede drezuru slonů a koní. Krotitelka koček Darja přicestuje z Lotyšska. Francii bude zastupovat břichomluvec Serge Massot, Itálii klaun Davis Vassalo.

Cirkusové mistrovství bude hodnotit porota složená ze známých osobností. Kromě hereckého dua Polívkových přislíbili účast i herci Karel Roden nebo Pavel Liška, zpěváci Iva Frühlingová, Bohuš Matuš a Markéta Konvičková. Soutěžící však budou bedlivě sledovat a hodnotit i zkušení cirkusoví a varietní agenti, programoví ředitelé z největšího cirkusového festivalu v Monte Carlu, z pařížského Moulin Rouge a také ředitelé největších cirkusů z Německa, Rakouska, Norska a Dánska.

"Samotní agenti hodnotí tento festival jako špičkovou světovou cirkusovou událost. O festivalu hovoří v samých superlativech a v cirkusovém prostředí si dokonce vysloužil přívlastek malé Monte Carlo," uvedl prezident festivalu Artur Kaiser.

Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích za 450 až 790 korun. Více informací www.cirkusfestival.cz.

Tagy: Praha festival únor

Zdroje: ČTK