Díky Lanovce s kolem až na hřebeny

- Cestování autor: Danica Klein

Lanovka v Říčkách v Orlických horách v letošní letní sezoně poprvé nabízí možnost přepravy jízdních kol na hřebeny. Lanovka je v červnu v provozu o víkendech, o prázdninách pojede každý den.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Letní provoz lanovky skončí 11. září. Dnes to řekl Stanislav Havel z areálu v Říčkách. 
"Rozšíření nabídky o přepravu kol umožnila dohoda s majitelem pozemků, věříme také, že se tím zvýší zájem o lanovku v letních měsících," řekl Havel.

Ideální místo

Lanovka v Říčkách, která letní provoz nabízí od léta 2007, je jedinou lanovkou s letním provozem v Orlickýchhorách. Zájemce vyveze na vrch Zakletý, ze kterého je vyznačená 1,5 kilometrů dlouhá stezka pro cyklisty na křižovatku turistických tras na Pěticestí. To je ideálním výchozím místem pro cesty po hlavním hřebeni Orlických hor.

Dospělý zaplatí za cestu lanovkou 50 korun, děti do 150 centimetrů 30 korun. Přeprava kol a jízda lanovkou směrem dolů je zdarma. Vlekaři v Říčkách také nabízejí půjčování terénních kár a koloběžek, se kterými je možné sjíždět sjezdovku.

Několika zařízení

Zatímco v Orlických horách je v provozu v letních měsících pouze jediná lanovka, v Krkonoších si mohou zájemci vybírat z několika zařízení. V provozu je například lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a na Pláně, z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch a na Sněžku.

Služeb vlekařů mohou turisté využít také při cestě z Janských Lázní na Černou horu či z Velké Úpy na Portášky. Od 1. července se rozjede také lanovka z Herlíkovic na vrch Žalý.

Tagy: lanovka léto kolo turistika

Zdroje: ČTK