Francouzský trh na Kampě láká na mušle, šneky i kvalitní vína

- Tip na výlet autor: Michal Polák

Gurmánské speciality, kvalitní vína a hudební program nabízí Francouzský trh, který dnes začal na pražském náměstí Na Kampě. Pátý ročník pravidelné akce se letos věnuje západní Francii. Čestným hostem je region Gaskoňsko, který se na akci představí poprvé. Návštěvníci se tak mohou těšit třeba na husí játra, která region spolu s románem Tři mušketýři proslavila. 

Víno (ilustrační foto)

Víno (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Francouzský trh stejně jako v předchozích letech zahájil velvyslanec Francie v České republice Pierre Lévy. "Českým přátelům bych chtěl zdůraznit, že pro nás Francouze není trh pouze možností nakupovat výborné regionální produkty, ale je to skutečné umění žít, procházet se a degustovat. A z toho mám já velkou radost," uvedl Lévy. 

Z francouzských specialit se na festivalu představí mořské mušle, bretaňské palačinky či šneci po burgundsku připravené na másle s česnekem a petrželkou. O ty byl dnes velký zájem. 

Součástí akce je ochutnávka francouzských vín. Jejich milovníci se mohou těšit na vína z oblasti Bordeaux, Champagne či Loiry. O hudební program se mimo jiné postará kapela Dandys de Saint Mont, která pochází z jedné gaskoňské vesnice. 

Českým návštěvníkům festival zprostředkuje francouzskou atmosféru. Francouzi žijící v Čechách díky němu zase mohou oslavit výročí pádu Bastily, které připadá na 14. července. V tento den trh, který bude každý den otevřen od 10:00 do 20:00, končí. Aktuální informace k Francouzskému trhu jsou na jeho facebookové stránce.

Tagy: Praha festival francouzský trh

Zdroje: ČTK