Fronty u Eiffelovy věže budou jednou možná příjemnější

- Zajímavosti autor: Sebastian Kantor

Dlouhé čekání návštěvníků Eiffelovy věže by měl lidem zpříjemnit projekt pařížské radnice, která uvažuje o přesunutí prodejen vstupenek a front pod obří dominantu francouzské metropole. Městská rada podle agentury Reuters v úterý vyzve architekty, aby předložili návrhy, na jejichž základě se rozhodne o celém projektu.

Myšlenkou kopat prostory pod 324 metrů vysokou pýchou Paříže se odborníci a politici zaobírají již desítky let. Postupný nárůst návštěvníků věže, kterých je již kolem sedmi milionů ročně, vytvořil nyní tlak k lepšímu přijetí návštěvníků objektu, kterou Gustave Eiffel postavil v roce 1889.

"Protože potřebujeme další zařízení k lepšímu uvítání našich hostů, tak je jedinou cestou kopat. Není pěkné přijímat návštěvníky za deště či když je hodně horko,"vysvětlil předseda společnosti SEPE, která věž provozuje, Jean-Bernard Bros. Ujistil místní obyvatele, že charakter a vzhled okolí věže se nezmění, jak se někteří z nich obávají.

Upřesnil, že v případě konečného schválení projektu by práce začaly asi za dva roky a trvaly další dva roky. Většinu nákladů by podle Brose pokryly příjmy z provozování věže.

Tagy: Francie Paříž

Zdroje: ČTK