Grandhotel Pupp staví vlastní balneo

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Grandhotel Pupp Karlovy Vary začal po letech příprav letos se stavbou vlastního balneoprovozu a bazénu. Náklady se pohybují kolem 180 milionů korun, z toho až 40 procent by mohla pokrýt dotace, kterou Pupp získal od Evropské unie.

Nové lázeňské zařízení v Puppu zvýší konkurenceschopnost hotelu, který vlastním balneoprovozem zatím nedisponoval, i kvalitu a rozsah poskytovaných služeb, řekla generální ředitelka hotelu Andrea Pfeffer-Ferklová.

Balneoprovoz a bazén vzniknou v zadním traktu hotelu. Nyní budou bourací práce a technická příprava zázemí tak, aby stavba nenarušila zásobování Puppu, uvedla. Hlavní, stavební část akce, začne v létě po skončení Mezinárodního filmového festivalu. "V zadní části hotelu vznikne pro bazén přístavba, pro balneoprovoz a s ním související služby využijeme rovněž bývalou prádelnu," poznamenala ředitelka.

Grandhotel Pupp v uplynulých dvou letech investoval minimálně, například za čtyři miliony korun dokončil zdravotnické zařízení. Větší úpravy prodělal interiér kavárny, kde se vynaložená částka pohybovala kolem několika set tisíc korun. Modernizací prošly některé pokoje v pětihvězdičkové části hotelu. Na modernizaci někdejšího Parkhotelu vynaložil Pupp v letech 2005 až 2006 kolem 120 milionů korun.

Grandhotelu Pupp Karlovy Vary se po krizi začali v roce 2010 vracet hosté. Promítlo se to do hospodářského výsledku, který představoval zisk přes 12 milionů korun. O rok dříve byl Pupp ve ztrátě 16,6 milionu Kč. Využití pokojové kapacity v roce 2010 vzrostlo v relativním vyjádření meziročně o 17 procent na 47 procent. Loňské výsledky hospodaření grandhotel zatím nezveřejnil, ale očekává zisk. Ten se v první polovině loňského roku pohyboval kolem pěti milionů korun.

Tagy: lázně

Zdroje: ČTK