Hongkongský Disneyland loni snížil ztrátu o dvě třetiny

- Do světa autor: Danica Klein

Zábavní park Disneyland v Hongkongu, který je prvním tematickým zábavním parkem firmy v Číně a po Japonsku druhým v Asii, v loňském roce výrazně snížil ztrátu. Hospodaření firmy podpořil nárůst počtu návštěvníků a vyšší obsazenost hotelu. Čistá ztráta se loni snížila o dvě třetiny na 237 milionů hongkongských dolarů (615,9 milionu Kč) ze 718 milionů dolarů v roce 2010.

Příjmy parku se loni zvýšily o 20 procent na 3,6 miliardy HKD. Počet návštěvníků vzrostl o 13 procent na 5,9 milionu a průměrná útrata na hosta stoupla o šest procent. Obsazenost hotelu činila 91 procent, o devět procentních bodů více než předloni.

Hongkongský Disneyland byl otevřen v roce 2005 a rozkládá se na ploše 126 hektarů. Je tak nejmenším z pěti tematickým parků firmy Walt Disney. Podíl 53 procent v parku vlastní vláda Hongkongu.

Park láká hlavně turisty z Číny, kteří se loni na celkové návštěvnosti podíleli 45 procenty. O rok dříve jejich podíl činil 42 procent. Návštěvnost obyvatel Hongkongu a turistů z dalších zemí však mírně klesla.

Loni v listopadu park zahájil expanzi, která ho má dostat do zisku a posílit jeho pozici předtím, než se otevře konkurenční park v Šanghaji. V příštích dvou letech se má rozšířit počet atrakcí a rozloha parku o 23 procent.

Tagy: Čína tržby Hong Kong

Zdroje: ČTK