Internet zdarma nově na 44 místech v centru Berlína

- Zajímavosti autor: Sebastian Kantor

Vedení Berlína udělalo další krok ke zvýšení komfortu pro své občany i zahraniční turisty. Na 44 místech v nejnavštěvovanějších částech města je nyní možné připojit se na 30 minut zdarma na městem poskytovaný internet.

Berlín

Berlín , zdroj: ThinkStock

Návštěvníci ani obyvatelé německé metropole již nebudou muset složitě hledat kavárny s volným wifi připojením nebo se za internetem uchylovat do řetězců rychlého občerstvení. Odteď jim bude stačit se se svým počítačem nebo smartphonem jednoduše postavit do blízkosti jednoho z téměř padesáti přístupových míst a využít až půlhodinu internetu zdarma. Jak uvádí zpravodajský portál Politiken.dk, význam této novinky spočívá především v tom, že v berlínských kavárnách není wifi zdarma zdaleka takovou samozřejmostí jako je tomu například v jiných evropských státech nebo v USA.

Hotspoty zřízené v první fázi projektu se nacházejí z největší části v centru města a zahrnují většinu turisticky nejoblíbenějších míst – např. Kastanienallee, Hackescher Markt, Gendarmenmarkt, Unter den Linden a okolí Prenzlauer Bergu. K jejich vyhledávání zájemcům o volný internet pomůže aplikace nazvaná Hotspotfinder, která je rovněž poskytovaná zcela zdarma a v budoucnu bude dostupná ve verzi jak pro iPhone, tak pro Android.

Ačkoli projekt zatím běží ve dvouletém zkušením období, již na příští rok se chystá jeho rozšíření o dalších 60 míst s volným internetovým připojením, čímž se zlepší pokrytí především západního Berlína a Potsdamu. Dalším zlepšením poskytovaných služeb má být také nová možnost přikoupit si minuty navíc, pokud půl hodiny nebude stačit.

Tagy: Německo internet Berlín

Zdroje: Politiken