Jako z pohádky. Tohle je hotelový pokoj s nejhezčím výhledem na světě

VIDEO - Do světa autor: Danica Klein

Pětihvězdičkový resort v Africe nabízí exkluzivní výhled na podmořský svět z pokoje, který je ponořen v Indickém oceánu. Tento plovoucí "ostrůvek" si můžete na den pronajmout za 1 500 dolarů, což je v přepočtu asi 30 000 korun.

Manta Resort Zanzibar

Manta Resort Zanzibar,zdroj: Profimedia.cz

Plovoucí hotelová buňkavse skládá ze tří pater. V dolním, nejatraktivnějším, které je ponořené čtyři metry pod hladinu, je umístěna prosklená ložnice, skýtající tak jedinečné výhledy do mořského světa.

Hotel Manta otevřel podmořskou ubytovací buňku letos 1. listopadu. "Zatím mělo šanci tady pobýt prvních šest hostů a ti byli naprosto ohromeni," uvedl manažer Matthew Saus pro australský Daily Telegraph. Za okny plují hejna stříbrných rybek, v pozadí už číhají dravci. Zejména noci jsou opravdu akční, když se během krmení rozsvítí podvodní světla. Hosté si užili třeba chobotnici, která lezla přes jedno okno," vylíčil Matthew Saus.V dalším patře, které slouží jako přistávací paluba, se nachází obývací pokoj a koupelna. Střecha, kam se leze po žebříku, se využívá jako opalovací terasa, v noci je pak ideálním místem k pozorování hvězd.

Samotný hotel je v provozu již od srpna 2008, celkem je zde k dispozici i s podmořským pokojem 17 apartmá. Podmořské pokoje fungují již nějakou dobu také na Maledivách a Stockholmu, ten v Mantě je ale prvním na africkém kontinentu a navíc v oblasti, která je vyhledávaným rájem potápěčů.

Tagy: Afrika Manta Resort Zanzibar pětihvězdičkový pokoj

Zdroje: Redakce,Daily Telegraph