Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Jako z pohádky. Tohle je hotelový pokoj s nejhezčím výhledem na světě

Jako z pohádky. Tohle je hotelový pokoj s nejhezčím výhledem na světě
Manta Resort Zanzibar | zdroj: Profimedia.cz

Pětihvězdičkový resort v Africe nabízí exkluzivní výhled na podmořský svět z pokoje, který je ponořen v Indickém oceánu. Tento plovoucí "ostrůvek" si můžete na den pronajmout za 1 500 dolarů, což je v přepočtu asi 30 000 korun.

Plovoucí hotelová buňkavse skládá ze tří pater. V dolním, nejatraktivnějším, které je ponořené čtyři metry pod hladinu, je umístěna prosklená ložnice, skýtající tak jedinečné výhledy do mořského světa.

zdroj: youtube.com

Hotel Manta otevřel podmořskou ubytovací buňku letos 1. listopadu. "Zatím mělo šanci tady pobýt prvních šest hostů a ti byli naprosto ohromeni," uvedl manažer Matthew Saus pro australský Daily Telegraph. Za okny plují hejna stříbrných rybek, v pozadí už číhají dravci. Zejména noci jsou opravdu akční, když se během krmení rozsvítí podvodní světla. Hosté si užili třeba chobotnici, která lezla přes jedno okno," vylíčil Matthew Saus.V dalším patře, které slouží jako přistávací paluba, se nachází obývací pokoj a koupelna. Střecha, kam se leze po žebříku, se využívá jako opalovací terasa, v noci je pak ideálním místem k pozorování hvězd.

Samotný hotel je v provozu již od srpna 2008, celkem je zde k dispozici i s podmořským pokojem 17 apartmá. Podmořské pokoje fungují již nějakou dobu také na Maledivách a Stockholmu, ten v Mantě je ale prvním na africkém kontinentu a navíc v oblasti, která je vyhledávaným rájem potápěčů.

profimedia-0176997587 zdroj: Profimedia.cz

Zdroje:
Redakce, Daily Telegraph

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma