Kuriózní hotely nabízí přespání ve vězení nebo Boeingu

- Zajímavosti autor: red

Přespat ve vězeňské cele, v letadle, v iglú, v pohádkové zemi, ve sněhu nebo ve vodě mohou zájemci o neobvyklé zážitky. Hotely v Kanadě, Švédsku, Austrálii, Thajsku, Španělsku nebo v Polsku nabízejí autentickou atmosféru kuriózních míst, kam se návštěvníci běžně nedostanou.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Informuje o tom na svých internetových stránkách server hotel.info. 

Noc v ledovém hotelu či v letadle

Z více než 15.000 tun sněhu a 500 tun zmrzlé vody je například postavený Ice Hotel Canada ve městě Sainte-Catherine-de-la-Jacques v Kanadě. Návštěvníci si tam mohou užívat v mrazivém prostředí tematicky zaměřených pokojů a apartmánů. Ledovými doplňky je vybaven také interiér, který nabízí stylové sochy či mrazivé zařízení pokojů. Zájem je prý velký a v hotelové kapli z ledu se dokonce každý rok nechává oddat asi tucet párů. Pro příjemný spánek jsou návštěvníkům k dispozici teplé přikrývky. 

V hotelu Jumbo Stay ve městě Arlanda u Stockholmu si mohou odpočinout lidé, kteří kvůli strachu z létání do běžného letadla nevstoupí. Jako ubytovací prostor tam slouží Boeing 747-212B z roku 1976, který nabízí 27 pokojů. Z luxusního apartmá v kokpitu se mohou kochat výhledem jako má pilot. Hosté, kteří po tomto zážitku již nemají strach z létání, mohou přímo po svém pobytu vzlétnout. V blízkosti letadlového hotelu se nachází letiště Stockholm-Arlanda a hosté se tam mohou přepravit kyvadlovou dopravou. 

Vězení či interaktivita

Za mříže se mohou dostat návštěvníci hotelu Jailhotel Löwengraben v historickém centru švýcarského Lucernu. Budova byla postavena v roce 1862 a až do roku 1998 sloužila jako vězení. K dispozici jsou pokoje různých kategorií, které i přes komfortní a moderní zařízení prý navozují pocit odnětí svobody. 

Pětihvězdičkový hotel Blow Up Hall 50/50 v polské Poznani překvapuje nepřítomností recepce a nemá ani čísla pokojů. Nabízí interaktivní prostředí, kde se setkává umění, luxus a vyspělé technologie. Místo klíče využívají hosté iPhone, s jehož pomocí mohou nalézt a otevřít svůj pokoj. Přístroj slouží i jako virtuální "správce". Další informoace o neobvyklém hotelovém prostředí jsou na stránce http://www.hotel.info.

Tagy: vězení letadlo kuriozity hotely

Zdroje: ČTK