Lázeňská sezona začíná

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Slavnostní zahájení nové lázeňské sezony v Karlových Varech, které je letos naplánováno na 5. května, by mohlo město stát kolem 1,5 milionu korun. Loňské oslavy přitom byly asi o 700.000 korun dražší.

O definitivní částce bude jasno poté, až se uzavřou smlouvy se všemi sponzory. Loni městu poskytli 600.000 korun. Přestože se magistrát snaží vynaložit na oslavy kvůli úsporám co nejméně peněz, veřejnost to na programu nemá zásadně pocítit, oznámil mluvčí města Jan Kopál.

Stěžejní bod v programu, svěcení lázeňských pramenů, je sice naplánováno na první květnovou sobotu, oslavy jsou ovšem rozloženy do tří dnů. V předvečer zahájení sezony je připravený koncert Karlovarského symfonického orchestru v městském divadle. Jeho součástí je předání Ceny Sdružení léčebných lázní, Ceny města Karlovy Vary a udělení Čestného občanství města Karlovy Vary. "Na něj jsou letos navrženi hudebníci, operní pěvec Peter Dvorský a švédský jazzman českého původu Georg Riedel," uvedl Kopál.

Svěcení léčivých pramenů se letos ujme apoštolský nuncius Guiseppe Leanza, který povede i následující mši v kostele svaté Maří Magdalény. I letos budou peníze na historický průvod Karla IV. Tentokrát půjde po trase od Goethovy stezky na Mírové náměstí, dále po Staré louce směrem k Tržišti a Lázeňskou ulicí projde na prostranství před Mlýnskou kolonádu. "Na několika místech ve městě budou po celý den vystoupení různých umělců. Pódia budou například u kavárny Elefant, u Národního domu nebo Hlavní pošty," dodal Kopál.

Tagy: rozpočet

Zdroje: ČTK