Letní kino bude v centru Pardubic naposledy. Nastoupí bagry a dělníci

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Po sedmi letech se v pardubických Tyršových sadech nebude promítat. Letní kino musí ustoupit plánované rekonstrukci parku. Podle pardubické přílohy Mladé fronty Dnes (MfD) přicházejí v úvahu další lokality v Pardubicích, letos je ale promítání nepravděpodobné.

"U schodů začnou demoliční práce, najede těžká technika. Navíc nepřichází v úvahu ani druhá možná lokalita v prostoru mezi torzem haly a sociálkou, právě tudy totiž budou stroje na stavbu přijíždět," řekl MfD náměstek primátorky František Brendl (Pardubáci).

Letní kino funguje v Pardubicích sedm let a získalo si velkou oblibu. Promítalo se totiž zdarma a v nabídce byly často i poměrně nové filmy. Provozovatel kina Jan Motyčka v areálu letního kina zprovoznil i několik stánků s občerstvením.

Dlouho to vypadalo, že se revitalizace parku odsouvá na neurčito a v parku by se mohlo promítat i letos. Radnice totiž pohořela ve sporu s ekology, kterým se nelíbilo, že projekt počítá s kácením stromů. Zároveň zpochybnili povolení, které první městský obvod na kácení stromů vydal. Radnice ale našla rychlé řešení a kácení z projektu vyjmula, uvedla MfD.

Ve hře jsou podle deníku ještě jiné lokality, ale že by se v nich promítalo už letos je nepravděpodobné.

Tagy: konec Pardubice

Zdroje: ČTK