Linku z Brna do Bruselu chce přes 200.000 lidí

- Cestování autor: Danica Klein

Pro vznik leteckého spojení mezi Brnem a Bruselem v anketě zveřejněné na internetu hlasovalo přes 200.000 lidí. Zájem o tuto trasu v anketě zkoumá belgické letiště v Charleroi, které leží zhruba 50 kilometrů jižně od Bruselu.

Slouží jako základna pro nízkonákladové aerolinky nabízející spojení do belgické metropole. Podle analytika společnosti Cyrrus Ondřeje Moravanského sice anketa nemá přímé dopady na rozhodnutí, zda spojení vznikne, nicméně jistý vliv představuje.

O Brnu se ví

V anketě nyní Brno jasně vede před další populární destinací, kterou je chorvatský Záhřeb. Pro něj hlasovalo přes 100.000 lidí. Další nabízené destinace výrazně zaostávají, estonský Tallinn chce několik tisíc lidí, francouzské Nantes jen několik stovek.

"Anketa asi nemá pro letecké společnosti větší vypovídací schopnost, i když každá věc, která na Brno upoutá, je příznivá. V poslední době zahájilo z Brna provoz několik nízkonákladových linek do evropských měst, takže se nedá říct že by se mezi nimi o Brnu nevědělo," uvedl Moravanský, který se leteckou dopravou dlouhodobě zabývá.

"Společnosti však pro své účely používají jistě sofistikovanější marketingové metody než neformální ankety na internetu," dodal.

Vytíženost roste

Vytíženost letiště v Brně v poslední době stále roste. Nabídka zahraničních destinací z Brna je nyní největší v historii. Brno má pravidelné spojení s Londýnem, Bergamem/Milánem, Moskvou, od konce března s Petrohradem a letištěm Fiumicino v Římě a nejméně na letní sezonu se španělským Alicante.

Na léto byla zrušena linka do chorvatského Zadaru. Nyní se spekuluje o tom, že v nejbližší budoucnosti by mohly být oznámeny další linky, spojující Brno s Paříží nebo právě s Bruselem.

Z Brna nyní létá několik aerolinek včetně Ryanairu, Wizzairu, Czech Connect Airlines nebo ruské společnosti UTair.

Tagy: cestování letiště Brno Brusel letenky

Zdroje: ČTK