Lyžařská sezóna začala. První vlek pouští Černá hora

- Na lyžích autor: Danica Klein

V Krkonoších dnes začala lyžařská sezona. Lyžaři mohou využívat 500 metrů sjezdovky na vrcholu Černé hory, kde leží zhruba 40 centimetrů sněhu, řekl Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec. Černá hora v posledních letech zahajuje v Krkonoších zimní sezonu jako první, například vloni sezona začala 6. prosince. Na dnešní den oznámilo zahájení zimní sezony také středisko v Branné na Šumpersku. 

Černá hora

Černá hora,zdroj: Profimedia.cz

"Rozjel se vlek Anděl v délce 500 metrů s přilehlou sjezdovkou. Ráno svítilo sluníčko a byly čtyři stupně Celsia pod bodem mrazu," řekl Hynek. Lyžaři se na vrchol Černé hory dostanou kabinovou lanovkou z Janských Lázní. Za denní lyžování zaplatí dospělí 300 korun, junioři a senioři 200 korun a děti 100 korun. V ceně je také zpáteční jízda lanovkou. 

Na vrchol Černé hory dnes hned ráno vyrazilo několik lyžařů, na sjezdovku přijeli i lyžaři z Polska. "Sjezdovka je příjemně přimrzlá, podmínky pro lyžování jsou opravdu skvělé," řekl ČTK jeden z lyžařů. 

Vlekaři ze SkiResortu plánují, že postupně otevřou další sjezdovky. "V tuto chvíli sněhová děla nejedou, protože se nám oteplilo a je pouze mírně pod nulou. Čekáme na ochlazení, které by mělo přijít už v neděli. Budeme se snažit na příští víkend otevřít další sjezdovky na Černé hoře i sjezdovku Javor v Peci pod Sněžkou," řekl Hynek. Například Špindlerův Mlýn oznámil na svém webu oficiální zahájení zimní sezony na pátek 13. prosince. 

Na hřebenech Krkonoš leží 23 centimetrů prachového sněhu, dnes ráno se teploty v nejvyšších partiích hor pohybovaly 4,6 stupně Celsia pod bodem mrazu. Podle informací horské služby bylo na hřebenech zataženo, dohlednost je 150 metrů. Záchranáři upozorňují, že na cestách je místy ledovka.

Tagy: Krkonoše Černá Hora lyžarská sezona

Zdroje: ČTK