Mezinárodní sraz Prago Vespa 2012 je tady!

- Zajímavosti autor: Danica Klein

U pražského koupaliště Džbán v Divoké Šárce se od dnešního dopoledne sjíždějí milovníci italských skútrů Piaggio Vespa. Účastníky mezinárodního srazu čeká v následujících dvou dnech společný výlet, soutěže i hudební program. Nedělní spanilé jízdy centrem metropole se zúčastní až stovka motocyklistů z různých koutů Evropy, řekl v rozhovoru prezident Vespa Club Czech Republic Vítězslav Křížek.

Na sraz míří sběratelé malých motorek z celého Česka, ale i ze Slovenska, Rakouska a Německa. Několik motorkářů z Itálie absolvovalo stovky kilometrů dlouhou trasu po vlastní ose. "Těm nejrychlejším cesta trvala pouhých 17 hodin," uvedl sběratel a místopředseda českého klubu Achille Bucci.

Dnes čeká účastníky srazu výjezd na Hrad. V sobotu se budou kochat krásami okolí Prahy, vyrazí na zámek do Roztok a do pivovaru v Úněticích. Součástí večerního programu bude mimo jiné ocenění klubu, který na cestě na sraz urazil nejvíce kilometrů. V neděli dopoledne pak za doprovodu policie vyrazí spanilá jízda po Evropské ulici, přes Vítězné náměstí a ulici Milady Horákové po magistrále až na Václavské náměstí. Po krátké přestávce v centru města bude trasa pokračovat Žitnou ulicí na Karlovo náměstí, po nábřeží k Rudolfinu a přes Hradčany zpět do kempu u koupaliště Džbán.

"Loni nám počasí nepřálo, i tak se ale sešla téměř stovka vespařů. Letos snad bude počasí příznivější," uvedl Křížek. Lidé budou moci obdivovat naleštěné motorky všech ročníků, od těch nejnovějších až po desítky let staré modely.

Vespa Club Czech Republic vznikl v roce 2004. Nejdříve se jmenoval Vespa Club Praha, v roce 2006 se ale přejmenoval podle mezinárodních zvyklostí. Podobné kluby existují po celé Evropě i jinde ve světě. Český klub, který má skoro 60 členů, pořádá mezinárodní setkání podruhé. Více informací je k dispozici na www.pragovespa.cz.

Tagy: Praha

Zdroje: ČTK