Michnův palác v Praze zve dnes na festival kávy
27. 10. 2012 – 9:40 | Cestování | Sebastian Kantor | Diskuze:

Michnův palác v Praze bude dnes vonět kávou. Její milovníci z řad amatérů, ale i profesionálové se tu zúčastní Coffee Festivalu, kde se dozvědí vše podstatné - od tradičního etiopského kávového obřadu až po představení zajímavých kaváren.
Zájemci tu budou moci ochutnat více než pět desítek vzorků kávy z celého světa, a to z různých pražíren z domova i zahraničí. V průběhu dne se uskuteční workshopy domácí i alternativní přípravy kávy, takzvaná latte art exhibice včetně autogramiády autorky knihy o kávě a baristky Petry Veselé.
Zástupci pražíren i neziskových organizací chtějí diskutovat o rozdílných pohledech na obchod s kávou. Zájemci se na přednášce nazvané Od pěstování a zpracování kávy až do hrnečku dozvědí, co všechno ovlivňuje kvalitu kávy během její cesty ke spotřebitelům.
Program doplní výtvarné dílny i divadelní představení. Bližší informace obsahují webové stránky na adrese www.coffeefest.cz/program.