Na Náchodsku se setkají příznivci luxusních motorek. Vyrazí na spanilou jízdu

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Zhruba tři stovky nejluxusnějších korábů silnic na dvou kolech, motocyklů Gold Wing, z celé Evropy dorazí ve dnech 7. až 9. července do České Skalice na Náchodsku.

14. ročník mezinárodních srazu majitelů těchto strojů, nabídne také dvě spanilé jízdy. Policie žádá ostatní motoristy o ohleduplnost a malé strpení při průjezdu kolony, informovala Lenka Burýšková z královéhradecké policie.

Vyjížďka přes Hradec Králové

Sraz se uskuteční v autokempingu Rozkoš, v pátek dopoledne vyrazí motocyklistů na spanilou jízdu do obce Kuks na Trutnovsku, kde navštíví areál hospitalu a poté pojedou přes Nové Město nad Metují zpět. V sobotu je čeká vyjížďka přes Hradec Králové, kde se kolem poledne zastaví na Velkém náměstí, na letiště do Kunětic na Pardubicku.

Bez omezení

"Spanilou jízdu stovek motocyklů, která proběhne za provozu, budou doprovázet policisté na sedmi služebních motocyklech a v jednom služebním vozidle se zapnutým majákem," uvedla mluvčí. Tři policejní motocykly pojedou v čele kolony, čtyři budou po jejich bocích a policejní vůz pojede na konci.

"Tito policisté souběžně provedou operativně okamžitou uzávěru projížděného úseku tak, aby nedošlo k ohrožení jakýchkoliv účastníků silničního provozu. V protisměru zůstane provoz během spanilé jízdy bez omezení," uvedla mluvčí.

Tagy: cesta Náchodsko

Zdroje: ČTK