Na rychnovské výstavě betlémů je k vidění i podvodní betlém

- Cestování autor: red

Originální podvodní betlém je jedním z exponátů výstavy Betlémy z kraje Orlických hor, která začala v Rychnově nad Kněžnou.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Figury jsou umístěné pod vodou, ve které se prohánějí akvarijní rybičky. Kromě tohoto kuriózního betlému je na výstavě zhruba 160 betlémů z nejrůznějších materiálů, řekl organizátor výstavy Jan Tydlitát.

"Podvodní betlém je nápad rychnovských akvaristů, který připravili speciálně pro tuto výstavu," řekl Tydlitát. V obřím akváriu, které obsahuje tisíc litrů vody, jsou umístěny keramické figurky, mezi kterými proplouvají pestrobarevné akvarijní rybičky. "Figur, které byly speciálně vypálené, je 35, rybiček v nádrži jsou stovky," řekl Tydlitát.

Pestrost materiálů

Návštěvníci mohou obdivovat betlémy z východočeských muzeí, soukromých sbírek či od současných tvůrců betlémů. "Letos je na výstavě nejpestřejší zastoupení materiálů, kromě dřeva tu jsou betlémy z papíru, šustí, perníku, keramiky, těsta či skla," řekl Tydlitát.

Výstava bude ve velkém sále Společenského centra otevřená až do 27. prosince, na Štědrý den bude přístupná od 21:00 do 01:00, 25. a 26. prosince od 14:00 do 18:00. Výstavu každoročně navštěvuje na 12.000 lidí.

V Královéhradeckém kraji je před vánočními svátky otevřeno několik výstav betlémů. Například návštěvníci v Novém Městě nad Metují na Náchodsku mohou až do 1. února obdivovat tři desítky betlémů. Betlémy budou k vidění také 11. prosince na Šrámkově statku v Hradci Králové - Pileticích, kde se uskuteční akce nazvaná Malý advent.

Tagy: výstava

Zdroje: ČTK