Nazujte si brusle! Na Ovocném trhu se otevřelo kluziště

- Zajímavosti autor: Danica Klein

V centru Prahy na Ovocném trhu si mohou lidé opět zabruslit na venkovním kluzišti. Ledová plocha je jako tradičně otevřena od dnešního odpoledne až do konce ledna. Vstupné se neplatí, za poplatek jsou zapůjčení brusle, řekl dnes organizátor Karel Greif. Od 20. prosince se otevře veřejné brusliště na Štvanici. 

Kluziště, Ovocný trh

Kluziště, Ovocný trh,zdroj: Profimedia.cz

Led bude i letos na Ovocném trhu vyrábět speciální zařízení schopné pracovat i při teplotách vysoko nad nulou. "Otestovali jsme ho v létě, když bylo 20 stupňů," poznamenal Greif. Ledová plocha má rozměry 15 na 30 metrů, náklady na její zřízení včetně energií jsou 3,2 miliony korun. Na provoz přispívá hlavní město, Praha 1 i soukromé firmy. 

Návštěvníci si mohou za padesátikorunový poplatek půjčit brusle nebo si nechat nabrousit své brusle. O víkendech bude připraven zábavný program, pro děti se budou třeba konat diskotéky na ledě. Na Ovocný trh si každoročně chodí zabruslit asi 20.000 lidí. 

Již od poloviny listopadu je otevřena také venkovní ledová plocha v areálu Na Františku. Lidé si sem mohou přijít zabruslit každý den, v sobotu dopoledne si mohou také zahrát hokej. I Na Františku pořadatelé zajišťují půjčovnu bruslí nebo jejich broušení. Dospělí za bruslení platí 50 korun, děti do 14 let 30 korun. 

V pátek zprovozní umělé kluziště Praha 5 v parku Portheimka. Brusliště by na Smíchově mělo být nejméně do 5. ledna. "V případě velkého zájmu o bruslení ze strany obyvatel bude rada uvažovat i o prodloužení provozu plochy v dalších měsících," uvedl zástupce starosty Jaroslav Nedvěd. Zdarma zabruslit si mohou lidé přijít každý den od 11:00 do 20:00. 

Další venkovní kluziště se otevře 20. prosince na Štvanici na místě původního zimního stadionu. Ledová plocha bude na ostrově již potřetí a lidé ji budou moct využívat až do 20. března. Velké kluziště také vznikne během únorové zimní olympiády na Letné. Má být součástí projektu Olympijský park. 

Tagy: brusle kluziště Ovocný trh

Zdroje: ČTK