"Nejezte blbě!" Začíná Grand Restaurant festival

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Ve stovce podniků z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant se ode dneška koná čtvrtý ročník gastronomické akce, při níž zájemci ochutnají delikatesy za zvýhodněné ceny. Vloni, kdy se festival konal v 62 restauracích, této možnosti využilo přes 22.000 hostů. Letos se ho účastní více restaurací, doba konání se prodlužuje do 28. února. 

Jídlo (ilustrační foto)

Jídlo (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Novinkou festivalu, který se koná pod heslem "Nejezte blbě!", je propagace lokálních surovin, biopotravin a ekologických farem. Prodej rezervací na degustace už byl zahájen - organizátoři evidují téměř 15.000 zájemců. Ti zasvěcení přivítají speciální balíčky či možnost přepravit se mezi restauračními podniky speciálními autobusy a vlaky včetně gastronomických výprav po Praze. 

Grand Restaurant Festival nabídne jídla česká i staročeská, ale také asijské, francouzské, indické, indonéské, italské, japonské, řecké, středozemní, španělské, mexické, thajské či vietnamské kuchyně. V nabídce budou i ryby, zvěřina a klasické steaky. 

Ceny ochutnávek se pohybují od 200 do 600 korun. Bližší informace naleznou zájemci na adrese www.grandrestaurantfestival.cz.

Tagy: jídlo Česko festival

Zdroje: ČTK