Normandské město Rouen vás uchvátí!

- Do světa autor: StudentPoint.cz

Jedno z největších měst středověké Evropy ukrývá mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět.

Rouen

Rouen , zdroj: ThinkStock

Někomu se při vyřčení jména Rouen vybaví katedrála, kterou může každý znát díky obrazům od Clauda Moneta. Některým maxizájemcům o historii se možná vybaví fakt, že zde v roce 1431 byla upálena Jana z Arku. Město je opravdu krásné a procházka historickým centrem po pěších zónách zaujme i shopaholiky, kteří musí mít z každého navštíveného místa nějaký suvenýr.

Pohled na město Rouen.
Pohled na město Rouen.

Gotická katedrála, která se nachází v pravém srdci města, byla postavena ve 12. století. Dostat se k Notre-Dame, katedrále, kterou jméno spojuje se spoustou francouzských katedrál, vás pomůže každý přívětivý Francouz, který na 90 % bude odmítat mluvit anglicky. Rouenská katedrála patří se svojí výškou 151 metrů k nejvyšším katedrálám světa. Zajímavé je, že při druhé světové válce jí zasáhlo sedm bomb a Notre Dame se nezřítil. Jak jsem již předeslala, katedrálu maloval Claude Monet a jeho impresionistické obrazy ji do jisté míry jistě proslavily.

Katedrálu rozhodně neminete!
Katedrálu rozhodně neminete!


Nevím, v kolika francouzských městech můžete najít orloj, ale Rouen je jistě jedním z mála měst, které se jím mohou pochlubit. Gros Horloge neboli Velký orloj se nachází na hlavní pěší zóně a je velmi nepravděpodobné, že byste ho mohli minout. Tyto renesanční hodiny ukazují kolemjdoucím čas již od roku 1389.Když se od katedrály vydáte směrem k Orloji a pokračujete dál rovně, po chvíli dojdete ke kostelu Johanky z Arku. Tento kostel je naprostý opak gotické katedrály. Je moderní a postavený pouze ze dřeva a betonu. Byl dostavěn v roce 1979 a symbolicky stojí na náměstí, kde se v 15. století konal obřad upálení.

Monet nebyl jediný malíř, kterého katedrála upoutala.
Monet nebyl jediný malíř, kterého katedrála upoutala.

V postranních uličkách a na hlavní třídě si každý milovník nakupování splní všechny svoje touhy, nechybí zde všem známé značky ani klasické francouzské obchůdky se sladkostmi, výtečnou čokoládou nebo ručně vyrobenými mýdly.

AUTOR: Jana Zuzaňáková

Zdroje: StudentPoint.cz