Dnes je pondělí 18. ledna 2021., Svátek má Vladislav
Počasí dnes -3°C Občasné sněžení

Obereggen aneb lyžování v království Dolomit

Obereggen aneb lyžování v království Dolomit
Obereggen | zdroj: Obereggen.com

Lyžařský kolotoč Obereggen na úpatí hory Latemar je vzdálen pouhých 20 kilometrů od hlavního města země Bozen/Bolzano. V červnu 2009 bylo horské pásmo Latemaru jako součást masivu Dolomit zahrnuto do seznamu nejkrásnějších krajin světa a UNESCO je povýšilo na světové přírodní dědictví.

Magické výšky vrcholů Rosengarten/Ca­tinaccio, Latemar, Weisshorn/Corno Bianco a Schwarzhorn/Corno Nero obklopují údolí Eggental/Val d‘ Ega s prázdninovými vesnicemi Deutschnofen/Nova Ponente (1 350 m), Eggen/Ega (1 100 m) a Petersberg/ San Pietro (1 380 m), ležící v bezprostřední blízkosti lyžařského střediska Obereggen (1 550 m). Bezplatný skibus přiváží lyžaře z okolních vesnic do lyžařského areálu.

Výjimečný hotel uprostřed Dolomit

Bratři Ganischgerovi spolu s architektem Johannesem Niederstätterem vytvořili horskou chatu podle konceptu, který je v Dolomitech zcela ojedinělý. Hosté jejich „horské riviéry“ Gardoné si mohou užívat hor v 1 700 m n. m. v naprosto lenošivém duchu, k tomu je bude kromě hor obklopovat unikátní desénové prostředí. Tento koncept kombinuje gastronomický zážitek s tzv. loungingem. Vybraná muzika dodává chatě Baita Gardoné pohodovou atmosféru. Architektonicky jedinečná je chata i tím, že má tvar lodě s palubou i plachtami, to vše podtrhuje písek a rostlinstvo.

chata zdroj: Obereggen.com

Zábava a lyžování v noci

Obereggen je jihotyrolská jednička v nočním lyžování. Sjezdovky jsou osvětlené, a pokud nemáte dost lyžování přes den, můžete pokračovat i do pozdního večera.

zdroj: youtube.com

Mnohotvárné a perfektně upravené sjezdovky, zaručeně dobré sněhové podmínky a řada atraktivních akcí se podílí na tom, že je lyžařská oblast Obereggen jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek Jižního Tyrolska.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,160 26,240
USD 21,640 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma