Osmička plavkyň se chystá pokořit kanál La Manche

- Cestování autor: Danica Klein

VIDEO. Osmička českých dálkových plavkyň se připravuje na překonání kanálu La Manche štafetovým způsobem. Jejich cílem je překonat nejlepší český čas 12:05 hodiny, který vytvořila před devíti lety mužská šestice.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Na pokus mají plavkyně vyhrazený termín od 15. do 20. září, už složily zálohu ve výši 30.000 korun. Doprovodnou loď povede zkušený Reg Brickell.

City of Brno Ladies Team

"Tento tým má šanci pokořit čas českých plavců až o dvě hodiny. Máme výhodu ve volbě prvního termínu k vyplutí. Druhou polovinu září považuji za výhodnou, neboť moře si ještě udrží letní teplotu," řekl organizátor akce Jiří Povolný.

Osmičku, která poplave pod názvem City if Brno Ladies Team, tvoří Aneta Lokajová, Jana Ansorgová, Magda Okurková (všechny Kometa Brno), Barbora Zapletalová, Hana Nováková, Alena Hegyiová, Veronika Milerská a Zdeňka Krčálová (všechny Univerzita Brno). Na dvě z nich zůstane po rozřaďovacím závodě na 5 kilometrů role náhradnic.

Přibližně 350 štafet

K pokusu vyrazí šestičlenný tým. Plavkyně se musí po hodině střídat v přesně určeném pořadí. "Nejlepší z této skupiny je Okurková. Proto poplave na druhém místě, neboť by na ni měl připadnout po druhém vystřídání důležitý úkol překonat silné proudy u francouzských břehů," uvedl Povolný.

Od roku 1950 překonalo kanál La Manche zhruba 350 štafet. Jen osm z nich bylo čistě ženských a rekord časem 9:02 drží Polky z roku 1993.

Tagy: plavání plavkyně

Zdroje: ČTK