Osobností cestovního ruchu 2011 se stala Dana Daňová

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Osobností cestovního ruchu pro rok 2011 se stala ředitelka Centrály cestovního ruchu východní Moravy Dana Daňová. U příležitosti zahájení letošního ročníku turistického a gastronomického veletrhu Holiday World a Top Gastro to oznámila pořadatelská společnost Incheba Praha.

Ve finále soutěže porazila Daňová ředitele odboru cestovního ruchu ministerstva pro místní rozvoj Aleše Hozdeckého a viceprezidenta Asociace cestovních kanceláří České republiky Jana Papeže. Vloni se vítězkou soutěže stala předchůdkyně finalisty Hozdeckého- Jitka Fatková.

Mezi nominovanými osobnostmi se podle MMR tradičně objevují podnikatelé v cestovním ruchu a hotelnictví, zástupci státní samosprávy, představitelé odborného školství či reprezentanti profesních svazů. Ze stejného prostředí se rekrutuje i odborná porota, která vítěze vybírá.

Veletrh Holiday World letos má 21. ročník. Kromě přehlídky cestovních kanceláří a dalších vystavovatelů z cestovního ruchu se veletrhu účastní vystavovatelé z pohostinství a gastronomie. Partnerskou zemí letošního ročníku je Dominikánská republika, jejíž zastoupení v Česku se podílí na doprovodném programu veletrhu.

Zdroje: ČTK