Plovoucí ostrovy - novinka jen pro bohaté

- Zajímavosti autor: Danica Klein

VIDEO. S novým lákadlem pro boháče přemýšlející, jakou luxusní zábavu by si mohli ještě dopřát, přišla rakouská firma. Nabízí jim umělý, plovoucí "ostrov" s cenou 5,2 milionu eur (asi 134,5 milionu korun).

Ostrov Orsos měřící 20 krát 37 metrů nemá vlastní motory, ale je možné ho zakotvit, kdekoli jeho majitel bude chtít, a pak ho třeba nechat odtáhnout na opačnou stranu světa, řekl AFP podnikatel maďarského původu Gabor Orsos.

"Zájem je ohromný z celého světa, z Austrálie, Číny, Spojených států," dodal. "Už máme první předběžnou objednávku a příští týden k nám přijedou nějací potenciální kupci z Austrálie."

Video ke shlédnutí ZDE.

Ostrovy, které jeho firma nabízí, jsou prý plně soběstačné a šetrné k životnímu prostředí. Elektřinu jim zajišťují solární panely a větrné generátory. Na ostrově se může "ubytovat" 12 lidí plus posádka a nabízí 1000 čtverečních metrů životního prostoru.

Problémem ovšem je, že tyto ostrovy zatím existují jen na papíře; vyroben ještě nebyl ani jeden. A další potíží by mohla být skutečnost, že výroba je plánována v pevninou obklopeném Slovensku.

Ale Orsos tvrdí, že první umělý ostrov by mohl být hotový během následujících 18 měsíců. K majiteli pak bude dopraven po Dunaji a přes Černé moře, kamkoli si bude přát.

Tagy: ostrov Rakousko

Zdroje: ČTK