Prahou projelo až 600 motocyklů, příznivci skútrů mají sraz

- Cestování autor: Danica Klein

V Praze se dnes konala spanilá jízda skútrů, metropolí projela kolona asi 600 nablýskaných motocyklů. Na takzvanou Skútr Šňůru se sjeli příznivci malých motorek z celé republiky.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Kolona vyjela v doprovodu policistů hodinu před polednem z Braníku, po průjezdu centrem pak krátce po poledni vyjela z Prahy směrem k Nové Rabyni. Sjezd se letos konal už po osmé.

Jediný svého druhu

"Je tu odhadem 500 až 600 motorek," řekl před startem organizátor akce Pavel Augustín s tím, že podobný sjezd je jediný svého druhu v ČR.

První nedočkavci se začali na parkoviště v Braníku sjíždět už kolem deváté ranní, mnoho strojů zdobily například vlaječky. "Je to sraz pro skútříkáře a jejich fandy, není zaměřen na zarputilé motorkáře," dodal Augustín. Někteří účastníci s sebou vezli jako spolujezdce také děti, mnoho řidičů bylo oblečeno do reflexních vest.

Přes řeku do centra

Na start se pak motocykly seřadily podle kubatury od nejmenších po největší a za slunečného počasí pomalu vyjely směrem do centra. Několik stovek metrů dlouhá kolona neušla pozornosti Pražanů, kteří jezdcům mávali z balkonů nebo si je fotili. Na akci dohlížela policie, která také uzavřela ulice, kde byla nahlášena trasa vyjížďky.

Trasa vedla podél Vltavy, přes most Legií na Újezd, poté se kolona vydala kopcem na Strahov, kde se motorkáři spočítali. Další etapa vedla kolem Pražského hradu a přes řeku zpět do centra, krátce po poledni pak jezdci vyjeli přes Budějovickou z Prahy a vydali se směrem k Jesenici a dál na Novou Rabyni.

Tagy: motocykl Praha skútr sjezd

Zdroje: ČTK