Pražské Výstaviště nabídne veletrhy vodních sportů a rybaření

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Příznivci vodních radovánek mohou od dnešního dne do neděle zamířit na Výstaviště v pražských Holešovicích. Začínají tam spojené veletrhy Boat Expo, Diving Expo a Moderní rybář, které nabídnou přehlídku jachet, motorových člunů, potápěčského či rybářského vybavení, ale třeba i plážovou obuv, nafukovací lehátka a zahradní bazénky. Záštitu nad akcí poskytla jachtařka a olympijská medailistka z Atén Lenka Šmídová.

Veletrh chce široké veřejnosti přiblížit celou škálu vodních sportů a návštěvníkům dokázat, že nemusí být finančně nákladné, nejsou nebezpečné a poskytují možnost relaxace a odreagování, uvádějí organizátoři na internetové stránce.

Návštěvníci veletrhu si budou moci prohlédnout vystavené jachty, plachetnice, rafty, kánoe, vodní skútry či rychlé motorové čluny. Kromě lodí naleznou na Výstavišti například potřeby pro vodní lyžování, windsurfing, kitesurfing, kanoistiku, veslování a další vodní sporty.

Zájemcům o pobyt pod hladinou se představí potápěčské školy, svazy nebo instruktoři potápění. O svém umění budou hovořit profesionální potápěči a na zájezd za podmořskými výpravami budou lákat cestovní kanceláře. Lidé se také například dozvědí, kde a jak si mohou zřídit kapitánský průkaz na jachtu.

Podle organizátorů bude po celou dobu konání akce v provozu zvláštní veletržní linka, která bude jezdit na trase Nádraží Holešovice - Výstaviště v patnáctiminutovém intervalu. Jízda linkou bude zdarma.

Tagy: Praha veletrh

Zdroje: ČTK