Dnes je sobota 24. července 2021., Svátek má Kristýna
Počasí dnes 30°C Polojasno

Předvánoční Vídeň nejen pro romantické duše

Předvánoční Vídeň nejen pro romantické duše
zdroj: tisková zpráva

Říká se, že nejkrásnější adventní trhy jsou ve Vídni. V adventním čase rozzáří majestátní město miliony malých žároviček, které umocňují osobitou předvánoční atmosféru této metropole. Jestliže se chcete tou nádherou pokochat, vánočně se naladit nebo vybrat originální dárky, sedněte na vlak a vyrazte. Ve Vídni najdete hned několik úžasných adventních trhů.

K nejznámějším patří ten na Radničním náměstí, jehož historie sahá až do roku 1294, kdy se konal poprvé. Okna radnice se v předvánočním čase proměňují v adventní kalendář, samozřejmě nechybí obří, krásně nazdobený strom, který Vídni věnuje každý rok jiná spolková země.

Trh u radnice patří k highlightům

Zdejší trh mají rády hlavně děti – je tu plno světel, protože vyzdoben je celý přilehlý park, 150 stánků plných různých lákadel, jesličky a také několik stanovišť „Ježíškovy dílny“ uvnitř radnice, kde si malí návštěvníci mohou upéct cukroví nebo vyrobit malé dárečky. Tradici a oblibu si získal i tzv. Strom srdcí (nebo též srdíčkový strom)¸ pod nímž se setkávají zamilovaní z různých koutů světa. Poznáte ho snadno – je vyzdoben mnoha červenými srdci zavěšenými v koruně. Zajímavostí je rovněž zdejší „nebeská pošta“, která patří k vyhledávaným atrakcím. Od osmi večer se tu navíc konají živé koncerty.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Jesličky, trubači i ohňová show

Vánoční trh na náměstí Marie Terezie láká na tradiční řemeslné výrobky a originální dárky. K adventní náladě přispěje dechovka, trubači, ale také sbory zpívající gospel.

V tradici započaté již v roce 1772 pokračuje starovídeňský vánoční trh na Freyungu v centru města. Dnes si tady můžete koupit řemeslné výrobky, skleněné ozdoby, tradiční jesličky a keramiku. Vpodvečer se po náměstí line sváteční adventní hudba. Zaslouženou pozornost vzbuzuje i řemeslnický trh a barokní kulisa kostela Karlskirche. Trh nabízí pestrý program, například každou neděli v sedm večer tu můžete zhlédnout podmanivou ohňovou show.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Mladší návštěvníci rádi chodí do romantické vánoční vesničky v areálu staré nemocnice Altes AKH. Rozjařenou atmosférou je znám zimní trh u obřího ruského kola v Prátru, který bude končit až 8. ledna.

Ochutnejte trhanec a punč

Ve Vídni jsou oblíbené pečené kaštany, brambory, ale hlavně typický Kartoffelpuffer, což je v podstatě obdoba českého bramboráku, nebo třeba sladký trhanec. K adventním trhům neodmyslitelně patří i výborný punč a svařák. To samozřejmě dobře ví i rakouská policie, jež odjíždějící návštěvníky trhů často kontroluje. Když k tomu připočtete ještě velké problémy při parkování, dojdete k závěru, že lepší bude cestovat do Vídně třeba vlakem, který vás doveze pohodlně až do centra metropole.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Tip na cestu

Kupte si v eShopu Českých drah jízdenku SporoTiket Evropa za výhodnou cenu. Cesta do Vídně z Prahy nebo Ostravy vás přijde na 19 euro, pokud pojedete z Brna, zaplatíte o 10 euro méně. Spojení do Vídně zajišťují především vlaky v kvalitě EuroCity, jimž cesta z Brna do rakouské metropole trvá zhruba dvě hodiny, z Ostravy pak o hodinu a půl déle. Jízdenku SporoTiket Evropa si navíc doma sami vytiskněte, takže na nádraží můžete nastoupit rovnou do vlaku a nemusíte se zdržovat u pokladny.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Více na www.cd.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,640 25,720
USD 21,780 21,920
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma