Příští léto už se společností Travel Service z Košic nepoletíte

- Do světa autor: red

Česká letecká společnost Travel Service nebude v příští letní sezóně již létat z východoslovenských Košic. Uvedl to dnes server Euro.cz. Důvodem jsou podle serveru drahé letištní poplatky a ceny paliva, které jsou až o desítky procent vyšší než v Praze či Bratislavě. Nadále bude přepravce létat z Bratislavy, středoslovenského Sliače a z Popradu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Za letošní sezonu už Travel Service přepravil ze čtyř letišť na Slovensku do tří desítek přímořských destinací přes 340.000 cestujících, což představuje meziroční nárůst o 15,2 procenta.

Nárůst přepravených cestujících

Letošní nárůst přepravených cestujících odpovídá vývoji na slovenském trhu s dovolenými. Cestovní kanceláře sice zpočátku roku kvůli nízkým prodejům počty letů redukovaly, nakonec se však prodeje rozběhly nadmíru dobře a kanceláře dokupovaly další lety.

Největší zájem byl o lety do turecké Antalye, bulharského Burgasu a Hurghady v Egyptě. Pro příští rok přepravce eviduje od slovenských cestovních kanceláří zhruba stejný zájem o své služby jako letos, uvedlo Euro.cz.

České aerolinky vstoupily na slovenský trh loni, poté, co se do problémů dostali domácí provozovatelé charterových letů. Společnost se již v prvním roce stala lídrem na trhu, jen z Bratislavy přepravila více než 300.000 lidí.

Tagy: lety letectví

Zdroje: ČTK