Proběhlo poslední lyžování na Klínovci, je po sezóně

- Na lyžích autor: Nikola Velvarská

Ještě několik set nadšenců si o víkendu užilo poslední lyžařský víkend v západních Čechách. Klínovec, který byl posledním areálem, kde se ještě lyžovalo, dnes definitivně ukončil sezonu. Zvláště v sobotu přálo lyžařům i počasí.

Podle provozovatelů skiareálu na Klínovci přijelo v sobotu na sjezdovky asi 300 lidí. Desítky lidí pak naposledy sjely tratě v neděli. Lyžaře sice vozila jen jedna lanovka CineStar Express, z ní ale bylo možné dostat na čtyři sjezdovky. Lyžaři se tak proháněli po sjezdovkách U zabitého, Dámská, Přemostěná a Pařezovka.

"V sobotu bylo nádherné počasí. Po ránu byla sníh umrzlý, později během dne polevil. Jízda byla sice těžší, ale jezdilo se dobře," řekl jeden z návštěvníků areálu. Zatímco okolní louky jsou už většinou bez sněhu, na sjezdovkách skiareálu leží stále ještě asi 40 centimetrů firnu. 
Na rozdíl od soboty v neděli už tak krásné počasí nebylo, konec sezony provázela mlha. Jezdilo se ale se slevou 30 procent. Proti loňsku letos zimní sezona trvala na Klínovci o dva týdny déle.

Tagy: sezona konec lyžování

Zdroje: ČTK