Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Proč Praha přitahuje tolik turistů z celého světa?

Proč Praha přitahuje tolik turistů z celého světa?
zdroj: Profimedia.cz

Praha, matička stověžatá, patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější metropole, kam míří po celý rok davy turistů. Sepsali jsme deset bodů, proč cizinci naše hlavní město tak milují.

Hradčany

Nejromantičtější místo pro vyznání lásky? Eiffelova věž? Benátské kanály? My (a s námi tisíce turistů z celého světa) hlasujeme, že věta Vezmeš si mě/Will you marry me/Willst du mich heiraten/Veux-tu m’épouser? zní nejlépe právě na Hradčanech!

zdroj: Profimedia.cz

Karlův most

Památka, již turisti milují, ale Pražané nesnášejí. Než se proplétat davy cizinců, to si radši místní najdou trasu sice méně esteticky hodnotnou, ale zato klidnou. I po kontroverzních opravách, které podle mnohých mostu spíše uškodily než pomohly, zústává Karlův most na špici míst, která žádný turista při návštěvě Prahy nesmí vynechat.

zdroj: Profimedia.cz

Národní divadlo

V Praze fungují desítky scén a i přes obludné rozpínání muzikálového průmyslu si Národní divadlo udržuje status nejvyhledávanějšího pražského divadla. Který cizinec by si nechal ujít příježitost krásně si po náročném výletě trošku zdřímnout u Rusalky na semišové sedačce.

zdroj: Profimedia.cz

Staroměstský orloj

Další klasika. Usadit se ve venkovní restauraci před Staroměstskou radnicí, dát si třetinku piva za 90 Kč a pozorovat pochodující apoštoly. Podle množství cizinců, kteří se před orlojem houfují hodinu co hodinu, by jeden řekl, že už tuto podívanou musela vidět minimálně polovina zeměkoule.

zdroj: Profimedia.cz

Celý článek naleznete na TOJECOOL.CZ.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma