Pssssst! V newyorské restauraci platí přísný zákaz mluvení

- Zajímavosti autor: Danica Klein

V newyorské restauraci Eat platí přísný zákaz mluvení. Vypnuty musí být i mobilní telefony. Každé zakousnutí do křupavého chleba se pak ale mění v trapně rušivý zvuk.

Restaurace Eat, New York

Restaurace Eat, New York,zdroj: nytimes.com

Restaurace se jmenuje prostě Eat, tedy Jez. Strávníci bažící po klidu ji najdou uprostřed Greenpointu, brooklynské čtvrti, v níž žije mnoho Poláků. Na této restauraci ale není nic polského. Ke každému jídlu tu podávají ticho.

Šéfkuchař Nicholas Nauman vítá hosty už u vchodu. V této restauraci se totiž nejdřív čeká na to, až se dostaví všichni objednaní hosté a teprve poté se začne nosit na stůl. "Prosím všechny, aby si vypnuli mobilní telefony a vítám vás u oběda, který se jí za ticha," upozorňuje hosty Nauman.

Místnost, v níž se večeří, je dlouhá a úzká. Zdi jsou prázdné, světlo je žlutavě tlumené. Nádobí si vyrobil majitel podniku z hlíny, zařízení působí selsky. Místo je tu pro pouhých 20 lidí.

Nejdřív mohou návštěvníci ochutnat poctivý křupavý chléb. A hned se ukazuje úskalí podniku. "Když jsou všichni potichu, získávají veškeré zvuky vydávané u jídla intenzity diskusních příspěvků v televizní debatě," konstatuje reportér německého listu.

Před návštěvou restaurace je nutné se objednat. Kompletní večerní menu přijde jednu osobu na 41 dolarů (zhruba 770 korun). Platit je možné jen hotově. 

Tagy: newyorská restaurace zákaz mluvení

Zdroje: ČTK