Ruský podnikatel zakládá v Soči gastronomickou školu. Důvodem je olympiáda

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Francouzský region Champagne-Ardenne a ruský podnikatel Boris Titov se rozhodli společně vybudovat v blízkosti města Soči, kde se budou v roce 2014 konat zimní olympijské hry, gastronomickou školu. Školit by se tu měli vedoucí pracovníci, personál i kuchaři hotelů a restaurací.

Zařízení bude umístěno u pobřeží Černého moře v Krasnodarském kraji, ve vesnici Abrau-Durso, kde Titov vlastní proslulé vinařství vyrábějící šumivé víno. "Díky bezprecedentní dohodě o spolupráci veřejného a soukromého sektoru se podaří francouzskou výjimečnost regionu Champagne-Ardenne vyvézt do Ruska," prohlásil prezident kraje Jean-Paul Bachy při příležitosti podpisu dohody v Moskvě.

Za nápadem stojí Veřejné uskupení pro celoživotní vzdělávání (GIP-EFTLV) při akademii v Remeši, které sdružuje Školu hotelnictví a restauratérství v Bazeilles, remešskou restauraci Les Crayeres, která byla oceněna dvěma michelinskými hvězdami a vinařskou skupinu Abrau-Durso.

Různé metody

"Zimní olympijské hry přitáhnou pozornost turistů na tento region. Do budoucna bychom ale chtěli vzdělávat specialisty pro celé Rusko, které by mělo dohnat svoje zpoždění v této oblasti," prohlásil Titov.

Škola by se měla otevřít v říjnu a přijmout na trimestr asi 50 studentů se znalostí třech světových jazyků: angličtiny, francouzštiny a ruštiny. Program připraví profesoři z francouzské školy hotelnictví ve spolupráci s šéfem restaurace Les Crayeres Philippem Millem a soukromou moskevskou univerzitou Synergie.

Vinařství jednapadesátiletého ruského podnikatele obhospodařuje 750 hektarů vinic v oblasti Abrau-Durso. Produkuje více než 15 milionů lahví šumivého vína připraveného různými metodami kvašení.

Titov byl prvním Rusem, který se usídlil v Champagni, kde v roce 2010 koupil zámek Avize a 2,5 hektaru vinice na prestižním místě Cotes de blancs.

Tagy: Francie škola gastronomie

Zdroje: ČTK