Sjezdovka Razula není pro sváteční cyklisty

- Cestování autor: Danica Klein

Sjezdovka Razula ve stejnojmenném ski areálu ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku nezůstane ani v létě osiřelá. V neděli se tam opět rozjede vlek, který však nebude sloužit lyžařům, nýbrž vyznavačům cyklistiky.

Na kilometrové sjezdovce s převýšením 210 metrů vyrostla speciální downhillová trať pro vyznavače extrémní jízdy. Cyklisté budou moci vlekem vyjet nahoru a pak si vychutnat jízdu dolů po členité trati s překážkami. Vlek mohou využít také vyznavači horské cyklistiky.

Nic pro sváteční cyklisty

"Mohou se vyvézt na kopec a usnadnit si tak začátek výletu po hřebeni. Upozorňujeme však, že cesta nahoru vyžaduje schopnost dobře ovládat kolo. Výjezd vlekem určitě není vhodný pro sváteční cyklisty," uvedl Luboš Sušila ze Ski areálu Razula.

Vlek bude v neděli 5. června v provozu od 10:00 do 18:00. Od následujícího týdne už bude otevřeno vždy v sobotu i neděli ve stejnou dobu. V tomto čase bude bude otevřen i Gril srub Razula na úpatí sjezdovky s nabídkou občerstvení. O víkendu 11. a 12. června se navíc bude u Razuly konat další akce pro vyznavače horské cyklistiky. Připraveny pro ně budou vyjížďky v okolí sjezdovky s využitím vleku.

Sjezdovka pro golfisty

V závěru měsíce, 25. a 26. června, se sjezdovka Razula stane dějištěm Českého poháru ve sjezdu horských kol. "Závodníci tu budou moci trénovat již od pondělí 20. června, díky tomu bude vlek mimořádně v provozu i ve všední dny, převážně však pro tréninkové jízdy," uvedla Žáčková. Denní jízdenka na vlek stojí 250 Kč, půldenní (od 10:00 do 14:00 nebo od 14:00 do 18:00) pak 150 korun. Jednotlivá jízda přijde na 40 korun.

Ve Ski areálu Razula je v letních měsících živo nejen na hlavním lyžařském svahu. Modrá sjezdovka Horal zase v létě slouží golfistům. Mírný svah pod hotelem Horal je součástí nového devítijamkového golfového hřiště, které naplno zahájí provoz v nejbližších dnech.

Tagy: turistika Vsetínsko

Zdroje: ČTK