Španělsko přivítalo rekordní počet turistů

- Do světa autor: Danica Klein

VIDEO. Španělsko v červenci navštívilo rekordních 7,7 milionu turistů, o 4,4 procenta více než před rokem. Dnešní údaje zveřejněné ministerstvem průmyslu, energetiky a cestovního ruchu jsou dobrou zprávou pro ekonomiku postiženou recesí, protože cestovní ruch se na celkovém výkonu ekonomiky země podílí deseti procenty. Španělsko je třetí největší turistickou destinací na světě za Francií a Spojenými státy.

Cestovní ruch v letošním roce těží z vyšší konkurenceschopnosti s dalšími destinacemi, protože hotely a restaurace ve snaze přilákat klienty přišly s řadou speciálních nabídek. Za sedm měsíců letošního roku se počet turistů zvýšil o 3,3 procenta na 32,8 milionu.

Nejvíce turistů letos přijelo z Británie, následuje Německo a Francie. V červenci pak Španělsko zaznamenalo velký zájem turistů ze Spojených států. Více než 80 procent turistů je ze zemí Evropské unie.

Regionem s největším počtem turistů je Katalánsko. Za leden až červenec Katalánsko navštívilo 8,9 milionu turistů, o 11,5 procenta více než loni. Na celkovém počtu turistů má region podíl 25,6 procenta.

Španělská ekonomika by letos měla klesnout o 1,5 procenta, když v prvním čtvrtletí se podruhé za tři roky propadla do recese. Meziroční růst hrubého domácího produktu se nečeká do roku 2014, napsaly agentury Ansa a Reuters.

Tagy: turiste Španělsko návštěva

Zdroje: ČTK