Stovka Čechů se nedostala do Turecka, další stovka domů: může za to CK Diamond Wind

- Zajímavosti autor: red

Na pražském letišti dnes zůstalo 100 klientů cestovní kanceláře Company Diamond Wind, kteří měli letět do Turecka. Další přibližně stovka turistů čeká na návrat v turecké Antalyi. Oznámil to mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur(AČCKA) Tomio Okamura.

"Majitelé CK Company Diamond Wind jedou právě na letiště klientům oznámit, že na své dovolené neodletí a slibují vrátit příští týden klientům peníze za zájezdy. Klienti právě zavolali policii," uvedl Okamura. Klienti měli odletět českou charterovou leteckou společností Holidays Czech Airlines.

CK Company Diamond Wind patří mezi malé cestovní kanceláře, která ročně odbaví přibližně 2000 klientů. Firma zatím oficiálně úpadek nevyhlásila. Podle internetových stránek firmy byla Company Diamond Wind založena v roce 1999 jako incomingová cestovní agentura. V závěru roku 2006 rozšířila působnost v rámci domácího trhu a získala oprávnění na provozování cestovní kanceláře.

Letos se do potíží se letos dostaly cestovní kanceláře CK Karma tour, CK Pressburg, CK Parkam holidays, CK Via Vera a CK Viva Monde.

Tagy: okamura Turecko ck

Zdroje: ČTK