Subway má čtyřstou restauraci v regionu

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Mezinárodní řetězec s rychlým občerstvením Subway otevřel ve střední a východní Evropě čtyřstou restauraci. Společnost v Česku provozuje osm restaurací, devátá přibude v prvním čtvrtletí příštího roku v Ostravě.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Nejrychlejší rozvoj společnost v poslední době zaznamenala především v Rusku, kde v současnosti provozuje přes 300 restaurací. Veškeré provozovny sítě Subway jsou provozovány na základě takzvaného franšízinku, tedy udělení licence na používání loga společnosti a prodeje sortimentu dalším podnikatelům.

Subway, který sídlí v Milfordu ve státě Connecticut, není veřejně obchodovaným podnikem, tak jako například McDonald's. Své finanční výkazy tedy nemusí veřejnosti předkládat. List The Wall Street Journal ale uvedl, že Subway měl za rok 2010 tržby asi 15,2 miliardy dolarů (více než 262 miliard Kč). Vlastníkem řetězce Subway je soukromá společnost Doctor's Associates.

Subway v Česku působí od roku 2004. Z nadnárodních občerstvovacích řetězců otevřel svou restauraci v tuzemsku jako první McDonald's, nyní v Česku provozuje přes 80 restaurací. Dalších 63 restaurací KFC a Burger King v Česku provozuje společnost AmRest.

Tagy: restaurace

Zdroje: ČTK