Dnes je čtvrtek 11. srpna 2022., Svátek má Zuzana
Počasí dnes 27°C Oblačno

Super pololetní lyžovačka!

Super pololetní lyžovačka!
Herlíkovice | zdroj: www.snowhill.cz

A je to tady – zima a prázdniny konečně nastaly. Děti mají volno a tak nezbývá než je vzít na zasněžené hory a nechat je okusit zimní radovánky. Skiareály Herlíkovice, Šachty, Kamenec, Kašperské Hory a Mariánské Lázně jsou ve skvělé kondici a vše je připraveno na prázdninový provoz. Všechny areály mají dobrý základ z technického sněhu a k tomu připadl i přírodní. Bílá téměř půlmetrová vrstva pokryla svahy sjezdovek.

Herlíkovice nedaleko města Vrchlabí se dle slov vedoucího skiareálu Marka Lamberta těší na návštěvy celých rodin: „Udělali jsme vše pro to, aby se pololetní prázdniny vydařily a my mohli nabídnout top kvalitu na jakou jsou naši lyžaři zvyklí.

Sjezdové tratě jsou skvěle upravené s dostatkem sněhu a služby jako lyžařská škola, O2 Extra dětský park, půjčovna lyží nebo nová samoobslužná restaurace všechny fungují. Kromě toho jsme na pátek zajistili navíc linku skibusu jedoucí přes Mladou Boleslav a Jičín. A za zvýhodněnou cenu.

V sobotu 1. února u nás proběhne u dolní stanice lanovky na Žalý testování lyží Head zdarma. K vyzkoušení budou lyže z nové kolekce včetně závodních typů. S příjezdem na hory není proč otálet.“

herlikovice 1 zdroj: www.snowhill.cz

Šachty ve Vysokém nad Jizeroujsou v provozu denně od 8.30 do 16 hodin. „Skiareál nabízí lyžování v části Šachty i Větrov. To vše bez front a za ideálních podmínek, máme kolem 40 cm sněhu. Využít mohou lyžaři i víkendový skibus, který jede v sobotu ráno v 6.35 z Prahy Černého Mostu přímo k nám,“ uvádí vedoucí skiareálu Ladislav Kučera.

sachty zdroj: www.snowhill.cz

Kamenec v Jablonci nad Jizerou hlásí otevření další sjezdovky a to červené II. a zprovoznění měřeného slalomu. Dle optimismu vedoucího skiareálu Michala Kopeckého je bezpočet důvodů proč zavítat do Kamence: „Od 31.1. bude fungovat tolik oblíbený měřený slalom, tak očekáváme soutěživé lyžaře i ty, kteří si jen chtějí vyzkoušet pocit jízdy v brankách a s profesionální časomírou.  Kromě denního provozu od 8.30 do 16 hodin u nás funguje i večerní lyžování od šesti do devíti.“

Kašperské Hory jsou v provozu denně od 9 do 17 hodin a poté na večerní lyžování od 18 do 21 hodin pravidelně ve středu, pátek a sobotu. „Máme v provozu i dětský park s provazovým vlekem z figurek  a lyžařskou školičku. Díky příznivým teplotám stále zasněžujeme  a vylepšujeme sjezdovku,“ říká k situaci vedoucí Karel Pokorný.

kasperky zdroj: www.snowhill.cz

Mariánské Lázně mají splnily svoje předsevzetí a podařilo se zasněžit sjezdovku Krakonošku. „Od pátku 31.ledna konečně dáváme do provozu i Krakonošku a nadále pokračujeme v zasněžování druhé části slalomáku, na kterém se jezdí zatím na levé straně.

marianky 1 zdroj: www.snowhill.cz

V provozu jsme denně od 9 do 16 hodin a pak v pátek, sobotu a ve středu jedeme i večer od šesti do devíti,“ dodává Vladimír Černý, vedoucí lyžařského střediska, kde se 8.-9. února bude konat evropský pohár ve snowboardingu.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 11.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,350 24,470
USD 23,530 23,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma