V Jeseníkách bude na Silvestra v provozu většina horských areálů

- Na lyžích autor: Danica Klein

V Jeseníkách budou na přelomu roku v provozu téměř všechny lyžařské areály. Sjezdovky v horských střediscích většinou pokrývá technický sníh. Na své si v nejvyšších moravskoslezských horách přijdou i vyznavači běžek. V Jeseníkách nyní platí první stupeň lavinového nebezpečí. Všechny lavinové katastry v horách se ale nacházejí mimo turisticky značené trasy.

Dispečer horské služby Jaroslav Tejnský dnes řekl, že ve vrcholových partiích hor leží zhruba 60 centimetrů přírodního sněhu. V níže položených areálech je na svazích převážně sníh, který provozovatelé a majitelé zimních středisek vyrobili pomocí umělého zasněžování.

"Sníh byl v minulých dnech mokrý a těžký. Nyní je spíše zmrzlý. Lyžaři, kterých tento týden dorazilo do hor hodně, by určitě měli být opatrní. Podmínky k lyžování by se v následujících dnech mohly zlepšit, protože v oblastech od 600 metrů nad mořem nyní sněží," uvedl náčelník jesenické horské služby Michal Klimeš.

O silvestrovském víkendu budou moci vyrazit na túru i běžkaři. Upravené trasy najdou například na trase Ovčárna - Švýcárna - Červenohorské sedlo a v okolí Paprsku, Karlova a Skřítku.

Tagy: hory lyze Silvestr

Zdroje: ČTK