V jižních Čechách sněží, naplno začíná lyžařská sezona

- Na lyžích autor: Danica Klein

Lyžařská střediska v jižních Čechách začíná pokrývat vrstva čerstvého sněhu. Provozovatelé věří, že naplno začíná zimní sezona. Lyžování dnes mírně komplikuje nárazový vítr, který však prý není extrémně silný.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"V noci ze středy na čtvrtek začalo sněžit. Podmínky pro lyžování jsou téměř ideální," uvedl ředitel areálu na Zadově Luděk Sáska. Na sjezdovkách momentálně leží 20 až 30 centimetrů sněhu a postupně by měl prý nový přibývat. Podle Sásky se lidé nemusí obávat větru, ten nijak neomezuje provoz areálu. "Lanovky normálně jezdí, nárazový vítr tu dosahuje síly šesti až osmi metrů za vteřinu, což nepředstavuje nic extrémního," uvedl Sáska.

Skiareál Lipno zatím nabízí lyžování na dvou sjezdovkách. Provozovatel však věří, že v nejbližších dnech by mohl pro lyžaře otevřít další svahy. "Od dnešního rána sněží, snad už konečně přichází ta pravá zima," řekla za lipenský skiareál Eva Černíková. Středisko kolem vrchu Kramolín může za ideálních podmínek nabídnout sedm sjezdovek, jejichž celková délka činí přes osm kilometrů.

Na rakouské straně Šumavy na Hochfichtu napadlo v noci na dnešek 15 centimetrů sněhu. Areál má už několik týdnů v provozu 21 kilometrů sjezdovek a 70 kilometrů upravených stop pro běžkaře, řekl Martin Řezáč ze společnosti Lipno Marketing.

Tagy: hory vítr sníh lyze

Zdroje: ČTK