V New Yorku soutěží o foto nejodpornější krysy z metra

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Soutěž o fotografii nejodpornější krysy pořízenou ve stanicích newyorského metra vyhlásilo vedení městského dopravního odborového svazu. Cílem je zbavit tunely podzemní dráhy dravých hlodavců, kteří znepříjemňují život nejen cestujícím, ale i zaměstnancům. Vítěz soutěže dostane volnou měsíční jízdenku.

Soutěže se může zúčastnit každý, kdo pořídí v některé ze stanic metra fotografii živé krysy a obrázek odešle na webové stránky, které odboráři zřídili speciálně k tomuto cíli. Soutěž organizátoři nazvali "Rate my Rat" (Oznámkuj mou krysu), protože každý návštěvník webových stránek může kterékoli z fotografií přidělit až pět bodů.

V přiložené petici odboráři vyzývají správu metra, aby prostory stanic nechávala častěji vyčistit a deratizovat, a aby utěsnila všechny otvory, jichž krysy využívají. Metro se hájí tvrzením, že na frekventovaných místech pravidelně klade pasti a nádoby s otrávenou potravou. Agresivní boj s krysami se ale vede jen ve dvaceti ze 468 stanic.

Přesný přehled o četnosti krysí populace v newyorském podzemí nikdo nemá. Podle newyorského tisku je aspoň přibližným vodítkem počet stížností, které metro každoročně na výskyt hlodavců dostává. V loňském roce jich prý ve srovnání s tím předešlým bylo o pět procent méně.

Tagy: soutěž

Zdroje: ČTK