V Ústeckém kraji zůstal v provozu jediný lyžařský vlek

- Na lyžích autor: Danica Klein

Kvůli teplému počasí zůstal v provozu pouze jediný lyžařský vlek, stopadesátimetrový dětský vlek Meva v Zadní Telnici na Ústecku. Pokud počasí dovolí, ostatní se rozjedou opět o víkendu. Provozovatelé skiareálů o tom informovali na webových stránkách středisek.

Na Bouřňáku na Teplicku se lyžovalo ještě dnes, od úterý ale vleky stojí. V Klínech na Mostecku zrušili dnešní večerní lyžování a vleky už se zítra nerozjedou. Zadní Telnice byla mimo provoz už dnes až na stopadesát metrů dlouhý dětský vlek Meva. Ostatní menší střediska musela kvůli teplému počasí vleky zastavit již dříve, větší jezdila kvůli horším podmínkám za snížené ceny.

Po jediném dni provozu se zastavily vleky ve skiareálu Alšovka na Chomutovsku. Rozjely se v neděli 25. prosince a hned během dne začalo pršet, v pondělí se už sjezdovky znovu pro lyžaře neotevřely. Nelyžuje se ani v Českém Jiřetíně na Mostecku a Jedlové na Děčínsku, kde také sezonu na pár dní zahájili, ale kvůli teplému počasí ji opět museli přerušit.

Meteorologové předpovídají, že by sněžit mohlo od vyšších poloh už v úterý, teploty se ale většinou udrží nad bodem mrazu. Další dny by se mělo postupně ochlazovat, v sobotu podle Českého hydrometeorologického ústavu teploty klesnou k mínus třem stupňům Celsia a sněžit by mělo už ve středních polohách.

Tagy: teplo lyžování zima vleky

Zdroje: ČTK