Vánoční trhy končí. Strom ze Staromáku dostane pražská zoo

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí skončí tento týden. Odstrojený vánoční smrk odvezou organizátoři trhů ve středu do pražské zoologické zahrady, kde si na jeho větvích pochutnají sloni, zubři i papoušci ara. Dřevěné stánky ze Staroměstského náměstí zmizí v noci z úterý na středu, na Václavském náměstí vydrží do neděle.

Vánoční strom, Praha

Vánoční strom, Praha,zdroj: Archiv

Ozdoby z vánočního stromu se začnou odstraňovat už dnes. Ve středu dopoledne bude strom pokácen a organizátoři ho odvezou do zahrady v Tróji. "Ozdoby na něm jsou obrovité, nehrozí proto, že na něm zůstane nějaký háček. Přesto strom zkontrolují ještě naši krmiváři a chovatelé," řekl dnes mluvčí zahrady Michal Šťastný. 

Na větvích, jehličí a měkčích částech stromu si pochutnají sloni, zubři, bizoni, jeleni wapiti a papoušci ara. Kmen a velké větve budou rozdrceny a použity jako podestýlkový materiál. 

Téměř třicetimetrový vánoční smrk letos pocházel ze západních Čech. Vyrostl na pozemcích rodu Colloredo-Mansfeldů nedaleko obce Holoubkov na Rokycansku. Staroměstské náměstí zdobil od 1. prosince.

Tagy: Praha zoo zvířata

Zdroje: ČTK