Dnes je pátek 9. prosince 2022., Svátek má Vratislav
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Vánoční trhy mezi vrcholky jihotyrolských Dolomit

Vánoční trhy mezi vrcholky jihotyrolských Dolomit
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Předvánoční čas by měl být pro každého hlavně ve znamení pohody. A kde jinde tu pravou vánoční pohodu a náladu načerpat, než na vánočních trzích. Předvánoční trhy najdete téměř na každém rohu, nicméně pokud vás navíc obklopují zasněžené vrcholky třítisícových vrcholů uprostřed Dolomit, je ta pravá horská vánoční atmosféra ještě působivější. Pojeďte za vánočními trhy do Jižního Tyrolska.

Celkem v pěti největších městech Jižního Tyrolska (Bozen/Bolzano, Meran/Merano, Brixen/Bressanone, Sterzing/Vipiteno a Bruneck/Brunico) můžete již od pátečního večera ochutnat originální vánoční dobroty, zahřát se svařeným vínem a načerpat klidnou atmosféru Vánoc. V každém z měst budou k dostání vlastní jedinečné perníky ztvárňující symboly daného města: Bolzano = anděl, Meran = zvon, Brixen = ovce, Sterzing = věž a Bruneck = hvězda.

Na všech pěti vánočních trzích můžete každý víkend a o svátcích obdivovat umění místních pekařů při pečení chleba podle originálních jihotyrolských receptů. Na trzích samozřejmě zakoupíte další originální produkty jako jsou ručně vyřezávané dřevěné sošky, vánoční ozdoby či výrobky ze skla a keramiky. K ochutnání Vás jistě nalákají typické jihotyrolské lahůdky, jako jsou špek, jablka, sýry, med, grappa či víno. Na žádném trhu nesmí chybět ani sladkosti jako jsou štrúdl, vánočka, vánoční cukroví, koblihy či jablečné koláče. Typickou jihotyrolskou vánoční pochutinou je Zelten – ovocný chléb s
kandovaným ovocem. Dle tohoto receptu si jej můžete upéct i doma.

Vánoční aplikace pro Iphone a Android se soutěží

Novinkou letošního předvánočního času je zbrusu nová aplikace pro Iphone a další chytré mobilní telefony. Po stažení aplikace budete informováni o všem, co se během Vánoc v Jižním Tyrolsku děje. Aplikace je dostupná v anglickém, německém a italském jazyce na tomto vánočním webu. Přes tuto aplikaci se můžete od 26. listopadu do 23.
prosince zúčastnit soutěže o koš jihotyrolských produktů.

Domy jako adventní kalendáře

V každém z pěti měst vás jistě zaujme i velmi originální „adventní kalendář“. Jeden z velkých domů v každém městě se kouzelnou hůlkou Vánoc promění v netradiční adventní kalendář - každé z 24 oken si pro diváky nachystá jedinečné překvapení. Nejkrásnější „adventní dům“ najdete v Bolzanu.

Návštěvu vánočních trhů můžete spojit s lyžováním. Lyžařská sezona v italských Dolomitech byla zahájena už 26. listopadu.Ve středisku Schnalstal/Val Senales a na ledovci Sulden/Solda je už lyžařská sezóna v plném proudu.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 9.12.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 23,000 23,180
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma